Festivaly

TIP: Co nás čeká na 58. Zlín Film Festivalu den po dni


Festivalové tipy Červeného koberce. Pravidelně aktualizované.
 
 
58. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež je tu. Letos si budeme Zlín Film Festivalu užívat od pátku 25. května do soboty 2. června 2018. Ve Zlíně na nás čeká na 300 filmových snímků z 55 zemí světa, nepřeberné množství zábavy a mnoho vzácných hostů (Art Parkinson, Josh Wiggins, Andrea Morricone a další). Těšit se můžeme na filmový, divadelní, vědecký i sportovní program, výstavy, soutěže, přednášky a workshopy pro malé i velké návštěvníky filmového festivalu. Každý den pro vás vybereme několik „festivalových tipů“, které budeme průběžně doplňovat.

Pátek 25. 5. 2018

  • 10:00 – slavnostní zahájení 58. ZFF pro děti – úvodní ceremoniál festivalu pro dětské diváky, premiéra islandského filmu Falkoni režiséra Bragi Þór Hinrikssona (Kongresové centrum)
  • 15:00 – talk-show Vladimíra Kroce – host režisér, scénárista, moderátor a herec Otakáro Schmidt (Festival Café, Náměstí Míru)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům (Kongresové centrum)
  • 18:00 – 21:00 – tančení v ulicích – Tango argentino (Festivalová ulička)
  • 19:00 – velký dechový orchestr – orchestr zahraje průřez filmovou hudbou pro děti i pro dospělé k příležitosti zahájení 58. ZFF (Náměstí Míru)
  • 20:00 – slavnostní zahájení 58. ZFF pro dospělé – úvodní ceremoniál pro dospělé, distribuční premiéra slovensko-českého filmu Nina režiséra Juraje Lehotského (Kongresové centrum)
  • 22:00 – zahajovací ohňostroj (náměstí T. G. Masaryka)
  • 22:15 – Thor: Ragnarok (Letní kino)

Sobota 26. 5. 2018

  • 12:10 – parní vlak ROBE – svezete se historickým vlakem s lokomotivou „Matěj“ na trati: Zlín – Otrokovice a Zlín – Vizovice. Jízdenky se prodávají ve vlaku. (Vlakové nádraží Zlín)
  • 13:10 – premiéra televizního dokumentu Ota Hofman (Golden Apple Cinema)
  • 15:00 – Festival Café – herec a režisér Marek Němec (Náměstí Míru)
  • 16:15 – autogramiáda – Klára Issová, Marek Němec, Jan Potměšil, Pavel Kříž a Petra Nesvačilová (OZC Zlaté jablko)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům (Kongresové centrum)
  • 18:00 – 21:00 – tančení v ulicích – Salsa (Festivalová ulička)
  • 19:00 – Festival Café – delegace k islandským filmům Falkoni, Děti léta a Nikdy nepoletíš sám, Kulíčku (Náměstí Míru)
  • 19:00 – Majk Spirit – koncert (Koncertní zóna ENAPO)
  • 21:30 – Jumanji – Vítejte v džungli! (Letní kino)
  • 22:00 – Industry Party (94. budova, Areál Svitu)

Neděle 27. 5. 2018

  • 13:00 – Salon filmových klapek – veřejná dražba (Kongresové centrum)
  • 15:00 – Festival Café hostí Young Stars – Art Parkinson a Josh Wiggins (Náměstí Míru)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům (Kongresové centrum)
  • 17:20 – projekci filmu ZOO uvede irský herec Art Parkinson (Golden Apple Cinema)
  • 18:00 – Ota Hofman 90- vernisáž výstavy (Kongresové centrum – foyer)
  • 18:00 – 21:00 – tančení v ulicích – folklorní tance (Festivalová ulička)
  • 19:00 – Festival Café – delegace k filmu Rossie&Moussa (Náměstí Míru)
  • 19:30 – Jana Kirschner – koncert (Koncertní zóna ENAPO)
  • 21:30 – Pepa (Letní kino)

Pondělí 28. 5. 2018

  • 13:00 – Radost tvořit – slavnostní vyhlášení vítězů mezinárodní výtvarné soutěže zrakově postižených dětí (Kongresové centrum)
  • 15:00 – Festival Café – herec, režisér a scénárista Ondřej Pavelka (Náměstí Míru)
  • 17:00 – Tekutá mateřská láska /videoinstalace/ Ester Geislerová, Milan Mazúr – vernisáž výstavy (Galerie Kabinet T)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům (Kongresové centrum)
  • 18:00 – 21:00 – tančení v ulicích – orientální tance (Festivalová ulička)
  • 18:30 – Filmové melodie pro každý den (OZC Zlaté jablko)
  • 19:00 – Festival Café – delegace k filmu Prázdniny se Silvestrem, Mozart v Číně, Líza a šavlozubý tygr – režisér Bernd Neuburger (Náměstí Míru)
  • 19:00 – Maestro Andrea Morricone & 72 hodin v Bangkoku – kocert (Kongresové centrum Zlín)
  • 19:30 – UNDER THE SKIN – koncert (Koncertní zóna ENAPO)
  • 21:30 – Tři billboardy kousek za Ebbingem (Letní kino)

Úterý 29. 5. 2018

  • 14:00 – Pečení s UNICEF – známé osobnosti upečou sladké či slané dobroty a kolemjdoucí si je mohou koupit za libovolný příspěvek vhozený do kasičky (OZC Zlaté jablko)
  • 15:00 – Festival Café – Ivana Andrlová a Maroš Kramár (Náměstí Míru)
  • 16:00 – Chodník slávy – odhalení hvězd dětských filmových herců: Maroš Kramár, Ivana Andrlová (parkoviště před Velkým kinem)
  • 16:30 – malování na chodníku (chodník před Velkým kinem)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům (Kongresové centrum)
  • 18:00 – No Name – koncert populární slovenské kapely pro Nadační fond Kapka naděje (Náměstí Míru)
  • 18:00 – 21:00 – tančení v ulicích – country tance (Festivalová ulička)
  • 19:30 – Ben Cristovao – koncert (Koncertní zóna ENAPO)
  • 20:00 – ZAZPÍVEJ MI FILM – host zpěvák a herec Ondřej Gregor Brzobohatý (Kongresové centrum Zlín)
  • 21:30 – Špindl (Letní kino)

Středa 30. 5. 2018

  • 11:00 – sázení festivalového stromu – (Univerzitní park)
  • 15:00 – Festival Café – režisérka filmu Backstage Andrea Sedláčková (Náměstí Míru)
  • 16:00 – VITAR show s Michalem Nesvadbou (Divadelní zóna Velká stage)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům (Kongresové centrum)
  • 17:30 – Utubering – prezentace nejen pro rodiče o naučných kanálech na YouTube – Karel Kovář „KOVY“, Andrea Hurychová, Veronika Ďuricová (Baťův institut)
  • 18:00 – distribuční premiéra filmu Backstage s filmovou a tvůrčí delegací (Golden Apple Cinema)
  • 18:30 – Filmové melodie pro každý den (OZC Zlaté jablko)
  • 18:00 – 21:00 – tančení v ulicích – společenské tance (Festivalová ulička)
  • 19:00 – Festival Café – delegace k zahraničním filmům Los Bando, Home team a Rock My Heart (Náměstí Míru)
  • 19:30 – SPOLEKTIV – koncert (Koncertní zóna ENAPO)
  • 21:30 – Vražda v Orient expresu (Letní kino)

Čtvrtek 31. 5. 2018

  • 12:30 – křest mláďat kotulů veverovitých – kmotry se stanou herci Dana Morávková a Roman Vojtek (ZOO Zlín-Lešná)
  • 15:00 – Festival Café – Andrej Hryc (Náměstí Míru)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům (Kongresové centrum)
  • 18:00 – beseda s Jaromírem Hanzlíkem (Kavárna Továrna)
  • 18:00 – 21:00 – tančení v ulicích – street dance (Festivalová ulička)
  • 19:00 – Sebastian – koncert populárního zpěváka v rámci Dne s Českým rozhlasem (Náměstí Míru)
  • 19:00 – Sen noci svatojánské – představení Hoffmannova divadla Uherské Hradiště (Divadelní zóna, Velká stage)
  • 19:30 – WOTAZNÍK – koncert (Koncertní zóna ENAPO)
  • 21:30 – Monika Absolonová – koncert královny českých muzikálů v rámci Dne s Českým rozhlasem (Náměstí Míru)
  • 21:30 – Největší showman (Letní kino)

Pátek 1. 6. 2018

  • 14:00 – 19:00 – Černí koně a Modrá pyramida pro děti – Bořek Slezáček, Genny Ciatti (muzikálové písně), Daniela Pecinová (mistr světa para-pole dance), Josef Dressler (mistr světa biketrial), Oriana Dance, Kazma Kazmitch (internetový bavič) a další zábava (Náměstí Míru)
  • 15:00 – Festival Café – Josef Náhlovský (Náměstí Míru)
  • 16:00 – Slizký případ – slavnostní křest knihy (Festivalový zámek, Sál filmových workshopů č. 3)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům (Kongresové centrum)
  • 18:00 – 21:00 – tančení v ulicích – taneční mix pro děti (Festivalová ulička)
  • 19:30 – Horkýže Slíže (Koncertní zóna ENAPO) 
  • 20:00 – slavnostní vyhlášení vítězných filmů 58. ročníku Zlín Film Festivalu – přímý přenos vysílá ČT art od 20:20 hodin
  • 21:30 – Ready Player One: Hra začíná (Letní kino) 

Sobota 2. 6. 2018

  • 10:00 – 14:00 – prezentace závodníků na festivalový půlmaraton Monet+ Zlín 2018 (Náměstí Míru)
  • 16:00 – start festivalového půlmaratonu Monet+ Zlín 2018 (Náměstí Míru)
  • 17:45 – květinový ceremoniál vítězů Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2018 (Náměstí Míru)
  • 17:50 – Moravia – podvečerní muzikál lidových písní divadla Mandala volného Zlín (Divadelní zóna, Velká stage)
  • 19:00 – slavnostní vyhlášení všech vítězů všech kategorií Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2018 (Náměstí Míru)
  • 19:30 – Turbo – koncert (Koncertní zóna ENAPO)
  • 21:30 – Tátova Volha (Letní kino)


Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *