Zářijový Severský filmový čtvrtek prožijeme s norským dokumentem Sourozenci

“Žít prostým životem není vždy prosté.”
 
 
S podzimem startuje i nová sezóna pravidelných Severských filmových čtvrtků, které nám přináší Skandinávský dům. První promítání, které se odehraje 6. září 2018 v Komorním kinem Evald, nás vezme do západního Norska, kde se jako by zastavil čas. Na statku Kleiva hospodaří sourozenci Magnar (74) a Oddny (71). Bydlí spolu celý život a o statek se starají stejně jako generace sedláků před nimi. 

„Dokumentární film Sourozenci Frodeho Fimlanda si v Norsku získal značnou pozornost. Současným Norům totiž ukázal, jak rychle a radikálně se po nálezu ropy v Norském moři změnila jejich společnost. Magnar a Oddny působí na moderní společnost jako zjevení. Jsou sotva ve věku prarodičů dnešní mladé generace, žijí však výrazně jinak a zároveň představují memento autentického, stále živého norského venkova v jeho ryzí podobě,“ vysvětluje Jitka Jindřišková ze Skandinávského domu.

Přednáška před filmem bude tentokrát věnována právě nádherné krajině západonorských fjordů, kde se statek Kleiva nachází.

 

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací