Recenze filmů

Legie / Legion – recenze


Bůh opět ztrácí trpělivost!

 

Lidstvo je moc a moc zlobivé a zaslouží si potrestat. Tentokrát Bůh neseslal potopu, ale anděly s jejich nadpřirozenou mocí a jediným úkolem: vyhladit lidské pokolení. Vždy se najde někdo, komu se kruté „vyvraždění“ nelíbí a věří, že ne úplně každý člověk je zkažený. Tentokrát se našim ochráncem stává anděl Michael (Paul Bettany) a naději v sobě nosí servírka Charlie (Adrianne Palicki).

Po zhlédnutí traileru si zajisté každý v mysli maloval velkolepou bitku mezi anděly. Jedna strana pod vedením Michaela, druhá plnící krvavý rozkaz samotného Boha s velitelem Gabrielem (Kevin Durand). Ale ouha. Žádná armáda, ani žádná velká bitva se nekoná. Jen menší „andělská“ rvačka.

Čeká vás naprosto klasický scénář thrillerů a hororů. Opuštěné místo/budova, kde se náhodně sejde skupinka lidí, kteří většinu filmu bojují o život. Vy jen tipujete, kdo přežije a kdo ne. V tomto případě máte tuto úlohu značně ulehčenou. Kdo asi tak přežije, když na některých osobách záleží osud lidstva?

Andělského charisma Paul Bettany a Kevin Durand moc nepobrali a jejich postavy jsou jim jen těžko uvěřitelné. Daleko více se povedla stařenka, která má ráda steaky pořádně krvavé. Jediné, co je na filmu aspoň trochu zajímavé (a co jste neviděli v traileru), je již zmíněná rvačka andělů Michaela a Gabriela. Závěr filmu si komentář ani nezaslouží.
 
 

Naštvat usměvavé stařenky v růžovém svetříku se nevyplácí.

 


 
 

Tohle jsou doslova žhavé, andělské nákupy.

 


 
 

Dámy a pánové, vítejte na naší zbrusu nové střelnici.

 


 
 

Smím nabídnout kopeček vanilkové nebo čokoládové zmrzliny?

 


 
 

Shrnutí

Jediné, co je na filmu aspoň trochu zajímavé (a co jste neviděli v traileru), je již zmíněná rvačka andělů Michaela a Gabriela. Závěr filmu si komentář ani nezaslouží.

Hodnocení 30%
Hodnocení čtenářů
0 % dle 0 čtenářů
0

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *