Recenze filmů

Wolverine – recenze


Být nesmrtelný přináší více užitku než škody.

 

Nejprotivnější, nejnevyzpytatelnější a nejzkaženější z X-Menů se vrací v samostatném filmu. The Wolverine víceméně navazuje na Poslední vzdor. Logan (Hugh Jackman) se jen velmi těžko vyrovnává se svým osudem a se ztrátou svých milovaných. Nejhorší na nesmrtelnosti je, že když přijdete o vůli k životu, jste v pěkné kaši. A přesně to se stalo. Zdeprimovaný Logan se schovává uprostřed aljašských lesů, ale i tam si ho najde červenovlasá smrtonosná panenka Yukio (Rila Fukushima). Právě v tento okamžik začíná Wolverinovo japonské dobrodružství.

V Malgoldově díle se podíváme na pouličního rváče s drápy z adamantia trochu z jiného úhlu. Logan se tentokrát nebude prát jen s vnějšími nepřáteli, ale hlavně sám se sebou. Jeho psychické sebetrýznění a chuť rozloučit se s pozemským životem je postupně nahlodávána novými pocity. Hold, osobní strážci jsou zkrátka neodolatelní.  I když tahle dějová linka je tak trochu zbytečná, neohrabaná a slouží jen k dosažení jediného cíle.

Zhruba první třetina snímku je povedená, jak z pohledu akce, tak komornějšího rozjímání. Seznamujeme se s důležitými okamžiky z Wolverinova života a zjišťujeme, že naše historie může příjemně i nepříjemně ovlivnit nejen naši budoucnost. Pohled na pochmurnou aljašskou přírodu a  kontrastní Japonsko je lákavý. Ochuzeni nebudeme ani o pekelně ostré drápy v nelítostné akci. Rozčílené zvíře v lidské kůži porcuje Japončíky na úhledné kousky.

Kulhající Logan ztrácí páru a svádí stále větší boj se svým vlastním já.

Do nudnější části odfrčíme rychlostí 500 kilometrů za hodinu. Perfektní rvačka na střeše šinkanzenu (japonský vysokorychlostní vlak) je opravdu povedená a doporučuji nemrkat a užít si každý její okamžik, protože nás čeká prudké zpomalení. Kulhající Logan ztrácí páru a svádí stále větší boj se svým vlastním já a zjišťuje, že i naše nejniternější přání by se raději nikdy neměla vyplnit. Pokud si myslíte, že je jen otázkou času, kdy si vylíže rány a ukáže tóčo, na které jen tak nezapomeneme, nemáte tak zcela pravdu. Největší bouři svalů totiž už máme za sebou a „těšit“ se můžeme pouze na ochuzené finále.

Film Wolverine je jiný a snaží se nám ukázat, že i živočišného Logana mohou trápit zlé sny. Je jen škoda, že po vydařeném začátku, kde se kocháme lokacemi, výbuchy, tvrdými údery i úžasnými depkami v rychlém sledu, snímek zabředne do něčeho lehce nemastného a neslaného. Závěrečné finále též žádnou parádu neudělá. Malá rada na závěr, rozhodně neutíkejte z kina po prvních vteřinách titulků a počkejte si na naději vzbuzující chuťovku.

Naštvat tohoto mutanta se opravdu nevyplácí.

Hladové zvíře zavětřilo pach nevinného okatého kolouška.

Polibky této ženy jsou doslava smrtelně svůdné.

Shrnutí

Film Wolverine je jiný a snaží se nám ukázat, že i živočišného Logana mohou trápit zlé sny. Je jen škoda, že po vydařeném začátku, kde se kocháme lokacemi, výbuchy, tvrdými údery i úžasnými depkami v rychlém sledu, snímek zabředne do něčeho lehce nemastného a neslaného. Závěrečné finále též žádnou parádu neudělá. Malá rada na závěr, rozhodně neutíkejte z kina po prvních vteřinách titulků a počkejte si na naději vzbuzující chuťovku.

Hodnocení 55%
Hodnocení čtenářů
0 % dle 4 čtenářů
0

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *