Zajímavosti

Oscars 2011 – nominace


83. ročník Academy Awards.



Letos se zlaté sošky budou rozdávat 27. února. Ale nejprve, jako každý rok, světlo světa spatří nominace. Ty jsou vždy napjatě očekávány, zejména ze strany uchazečů o toto významné ocenění. Takže, jdeme na to. V níže uvedeném přehledu naleznete většinu nominací.


NEJLEPŠÍ FILM:

127 Hours (127 hodin)
Black Swan (Černá labuť)
Inception (Počátek)
The Fighter (Fighter)
The Kids Are All Right (Děcka jsou v pohodě)
The King’s Speech
(Králova řeč)
The Social Network
(The Social Network)
Toy Story 3
(Toy Story 3: Příběh hraček)
True Grit
(Opravdová kuráž)
Winter’s Bone




MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI

Javier Bardem (Biutiful)
Jeff Bridges (Opravdová kuráž)
Jesse Eisenberg
(The Social Network)
Colin Firth (Králova řeč)
James Franco (127 hodin)

MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI

Christian Bale (Fighter)
John Hawkes (Winter’s Bone)
Jeremy Renner
(Město)
Mark Ruffalo
(Děcka jsou v pohodě)
Geoffrey Rush
(Králova řeč)

ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI

Annette Bening (Děcka jsou v pohodě)
Nicole Kidman
(Rabbit Hole)
Jennifer Lawrence
(Winter’s Bone)
Natalie Portman
(Černá labuť)
Michelle Williams (Blue Valentine)

ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI

Amy Adams (Fighter)
Helena Bonham Carter
(Králova řeč)
Melissa Leo
(Fighter)
Hailee Steinfeld (Opravdová kuráž)
Jacki Weaver (Království zvěrstev)

NEJLEPŠÍ REŽIE

Darren Aronofsky (Černá labuť)
Ethan Coen, Joel Coen (Opravdová kuráž)
David Fincher
(The Social Network)
Tom Hooper
(Králova řeč)
David O. Russell
(Fighter)

NEJLEPŠÍ KAMERA

Černá labuť (Matthew Libatique)
Králova řeč (Danny Cohen)
Opravdová kuráž (Roger Deakins)
Počátek (Wally Pfister)
The Social Network (Jeff Cronenweth)

NEJLEPŠÍ PŮVODNÍ SCÉNÁŘ

Další rok (Mike Leigh)
Fighter (Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson, Keith Dorrington)
Počátek
(Christopher Nolan)
Děcka jsou v pohodě (Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg)
Králova řeč (David Seidler)

NEJLEPŠÍ ADAPTOVANÝ SCÉNÁŘ

127 hodin (Danny Boyle, Simon Beaufoy)
The Social Network (Aaron Sorkin)
Toy Story 3: Příběh hraček
(Michael Arndt, John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich)
Opravdová kuráž (Ethan Coen, Joel Coen)
Winter’s Bone (Debra Granik, Anne Rosellini)

NEJLEPŠÍ STŘIH

127 hodin (Jon Harris)
Černá labuť (Andrew Weisblum)
Fighter (Pamela Martin)
Králova řeč
(Tariq Anwar)
The Social Network
(Kirk Baxter, Angus Wall)

NEJLEPŠÍ NEANGLICKY MLUVENÝ FILM

Incendies (Kanada)
Kynodontas
(Řecko)
Biutifu
l (Mexiko)
Hævnen
(Dánsko)
Hors-la-loi
(Alžírsko)


NEJLEPŠÍ VÝPRAVA A DEKORACE

Alenka v říši divů (Robert Stromberg, Karen O’Hara)
Harry Potter
(Stuart Craig, Stephenie McMillan)
Králova řeč (Eve Stewart, Judy Farr)
Opravdová kuráž
(Jess Gonchor, Nancy Haigh)
Počátek (Guy Hendrix Dyas, Larry Dias, Douglas A. Mowat)

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY

Alenka v říši divů (Colleen Atwood)
Io sono l’amore
(Antonella Cannarozzi)
Králova řeč (
Jenny Beavan)
The Tempest
(Sandy Powell)
Opravdová kuráž
(Mary Zophres)

NEJLEPŠÍ MASKY

Barney’s Version (Adrien Morot)
Útěk ze Sibiře
(Edouard F. Henriques, Greg Funk, Yolanda Toussieng)
Vlkodlak
(Rick Baker, Dave Elsey)

NEJLEPŠÍ HUDBA

Jak vycvičit Draka (John Powell)
127 hodin
(A. R. Rahman)
Počátek
(Hans Zimmer)
Králova řeč
(Alexandre Desplat)
The Social Network
(Trent Reznor, Atticus Ross)

NEJLEPŠÍ PÍSEŇ

„We Belong Together“ (Toy Story 3: Příběh hraček)
„If I Rise“
(127 hodin)
„I See the Light“
(Na vlásku)
„Coming Home“
(Country Strong)

NEJLEPŠÍ VISUÁLNÍ EFEKTY

Alenka v říši divů
Harry Potter
Hereafter
Počátek
Iron Man 2



NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM

Jak vycvičit draka
L’Illusionniste
(Iluzionista)
Toy Story 3: Příběh hraček


Napsat komentář