Zajímavosti

Režisér Petr Nikolaev pro nás chystá Vybíjenou


Partička a Simona Krainová se potkají před kamerou.
 
 
Když filmaři sáhnou po knize Michala Viewegha, kinaři i diváci se většinou tetelí blahem. Ono se není ani čemu divit, protože Účastníky zájezdu, Román pro muže, Román pro ženy a Nestydu dohromady vidělo více jak 2 500 000 spokojených návštěvníků kin.

Tomuto trendu neodolal ani režisér Petr Nikolaev. V pondělí 18. srpna 2014 padla první klapka filmu Vybíjená, jehož předlohou je stejnojmenná Vieweghova kniha. Nikolaev se tak po životopisném Příběhu Kmotra a historickém počinu Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů vrací k žánru komedie.

Vybíjená nás seznámí s Jeffem, Skippem a Tomem, kteří se řízením osudu neustále vracejí do společného staromládeneckého doupěte. Toto ústřední trio si zahrají tři ze čtyř členů televizní Partičky. Michal Suchánek, Richard Genzer i Ondřej Sokol se budou potýkat například s nástrahami abiturientského srazu gymnázia. Před kameru se chystá i krásná Simona Krainová jako Eva, kterou jsme mohli obdivovat v trilogii Byl jednou jeden polda a jejím filmovém debutu Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu. Na place se tak po letech potká s Lukášem Vaculíkem, který se tentokrát vtělí do role profesora. Simona o nové filmové příležitosti říká: „Jsem z toho strašně nadšená hlavně proto, že se setkám po dvaceti letech s Lukášem Vaculíkem. Už jsem ani nepočítala s tím, že se k filmu někdy vrátím. O to jsem raději, že jsem tuto nabídku dostala, protože si myslím, že je tu skvělý tým lidí, tým herců a já to beru jako výzvu. Doufám jen, že nezklamu – režiséra, který je skvělý, tak i lidi, s kterými budu pracovat, a taky že nezklamu diváky, protože to není úplně malá role a to znamená obrovskou zodpovědnost. A je to především hezký příběh. Takže se budu snažit Evu ztvárnit tak, aby byla podle představ pana režiséra, a budu se snažit odvést práci kvalitně. Beru to jako hozenou rukavici, novou příležitost, výzvu, která se neodmítá.“

Snímek Vybíjená přinese do českých kin 12. března 2015 distribuční společnost Falcon.Napsat komentář