Nejhůře hodnocené filmy v roce 2015 aneb filmové peklo útočí

nejhure_hodnocene_filmy_2015_posterViděli jste tyto filmové „lahůdky“?

Konec roku je tu a s ním přichází i určitá bilance. Když se ohlédneme zpět a podíváme se, co se letos v našich kinech promítalo, objevíme širokou škálu žánrů i kvality. Jako každý rok, i letos vám přinášíme přehled filmů, které měly českou premiéru v roce 2015 a získaly od našich recenzentů nejnižší procentuální ohodnocení. Výsledná TOP desítka je trochu překvapením, zejména, co se procent týče. V roce 2016 budeme muset odložit rukavičky a být více přísní.

babovresky_3_foto_09

Babovřesky 3 – 10 %

„Letní komedie Babovřesky 3 má jediné poselství, a to vyhovět všem partnerům filmu a věnovat jim svých pět minut slávy. Že samotný snímek není vtipný a neustálé přenášení sýrů, polštářků a všemožných nápojů z místa na místo naopak diváka dohání k zoufalství, zřejmě nikomu nevadí. Ještě, že už je konec, protože těch pár zapomenutých směšných momentů za tolik desítek minut strávených v kině či před televizní obrazovkou opravdu nestojí.“

andilek_na_nervy_2015_bl_film

Andílek na nervy – 25 %

„Nelogické chování, nulový vývoj postav, šroubované dialogy, absence vtipu a nadsázky, zmatené a přehrávané herecké výkony. Kupříkladu Kateřina Hrachovcová-Herčíková sem zapadá naprosto dokonale. Divák má několikrát pocit, že ho asi přemohl mikrospánek, protože nám jakoby chybí scény, či prvky návaznosti mezi některými skoky v ději.“

kuryr_restart_2015_foto_04

Kurýr: Restart – 35 %

„Ne že by obětavý, statečný a sebedisciplinovaný kurýr-ochránce nebyl (alespoň pro ženy) k zulíbání. Jeho průskoky ze skútru okýnkem do jedoucího auta i rozpoutání potopy nárazem do vodovodních sloupků jsou působivé. Ale souboje muže proti muži (či mužům) nemají takovou sílu a do děje vtáhnou jen málo. Navíc i v tom rychlém tempu se divák na několika místech vyloženě zarazí. Mezi ně patří i moment, kdy jedna ze čtyř D’artagnanek už pár hodin od chvíle, co jí prostřelili břicho, vesele pod vodou uplave stovky metrů s kyslíkovou bombou na zádech.“

padesat_odstinu_sedi_foto_b10

Padesát odstínů šedi – 40 %

„Padesát odstínů šedi láká na velkou lásku, vzrušení a množství erotických BDMS scén. Dostává se nám ale rychlíku, jemuž chybí několik důležitých vagónků, a který strojovou rychlostí prosviští krajinou. Budování napětí a erotického dusna tu naprosto chybí.“

odebrat_z_pratel_foto_07

Odebrat z přátel – 45 %

„Velká část děje se odehrává na počítačové obrazovce, kde vidíme všechny volající. Nečekejte tedy žádnou pohyblivou kameru, zajímavé záběry nebo dechberoucí kompozice. Nic takového. Nic ve zlém, ale je to trochu nuda.“

vanocni_kamenak_2015_foto_05

Vánoční Kameňák – 20 %

„Ono, natočit skvělou komedii bez dobrých herců, je umění. Ale natočit nevtipnou komedii s herci, jako je Václav Vydra nejml., Jan Antonín Duchoslav, Hana Čížková, Dana Morávková, Václav Upír Krejčí, Milan Pitkin, Martin Dejdar, Alice Bendová, David Gránský, Valérie Zawadská, Ladislav Županič, Petr Vondráček, Jiří Krampol a nespočet dalších, je také pořádný kumšt.“

wilsonov_2015_foto_02

Wilsonov – 25 %

„Kapitolu samu o sobě tvoří ve filmu sexuální tematika. Nevadí, že je scénář nekorektní ke všemu možnému, naopak je to jeho osobitý styl a dodává příběhu zajímavost. Pokud jsme ale něco nechtěli vidět a slyšet, je to scéna, jak si Jirka Macháček po prohmatání ňader mrtvé ženy navlékne rukavici a strčí mrtvole ruku mnohem dále, než bývá zvykem při gynekologickém vyšetření. Následně ji vytáhne a olízne si prst, aby zjistil, že zdejší patolog si svůj jinak smutný a nudný život zpestřuje nekrofilií. Podivně vyznívají i narážky na velikost penisu či prosba o ‚rozdupání věnečku‘.“

fantasticka_ctyrka_2015_foto_a01

Fantastická čtyřka – 40 %

„Kdybychom chtěli použít poetiku filmu, mohli bychom říci, že dramatické scény jsou těžkopádné jako obr Thing při prvním procitnutí po návratu z jiné dimenze, humorné situace jako by si vzala na starost Invisible Woman a zamýšlené dramatické scény jsou roztahané jako končetiny Mr. Fantastica. Jen ohnivý žár se bohužel snímku nepodařilo v divácích vykřesat…“

rytmus_sidliskovy_sen_foto_01

RYTMUS sídliskový sen – 45 %

„Neměl by dokumentární režisér působit tak trochu jako psycholog? Vcítit se do hlavní postavy, situace, a tu podat divákovi co nejobjektivněji? Zdá se, jakoby se režisér zasekl na modelu nutného konfliktu a „reálných“ situací, které dokument „musí“ obsahovat, a tak se jim rozhodl vyjít vstříc. Až moc.“

sejmi_prezidenta_2014_foto_06

Sejmi prezidenta – 45 %

„Představte si 13letého kluka, který na začátku dobrodružství nedokáže ani dostatečně natáhnout tětivu luku, ale na jeho konci se tváří, jako by byl ztraceným synem Chucka Norrise či chladicí box, který je nejen nezničitelný, ale umožní vám spadnout ze skály, plavat ve vodě a přitom vyfásnout jen několik drobných odřenin. Nejvtipnější jsou ovšem epické záběry s drsňáckým výrazem prezidenta, malého hrdiny či člena ochranky. Ovšem i béčko by mělo vědět, kde je určitá hranice a tu nepřekračovat, protože mezi správnou ulítlostí a kýčovitou hloupostí je tenká hranice.“

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací