Filmové události

Filmové události #14/17: Kina slaví Dny evropského filmu, Aneta Langerová zabrousila do hereckých vod


Česká zpěvačka si zahrála hlavní roli perzekuované ruské básnířky v připravovaném filmu.
 
 
 
Praha hostí festival Dny evropského filmu, to nejlepší z evropské produkce se pak vydá do Brna a regionů. Českou zpěvačku Anetu Langerovou oslovila Marta Nováková, aby ztvárnila hlavní roli v jejím film 8 šílených hlav. Česká televize nakupovala a prodávala na zahraničním veletrhu. Michael Bay má připravený materiál od scenáristického týmu na dalších 14 transformeřích příběhů. Netflix chystá seriál na motivy Anny ze Zeleného vršku.

#14/17

V Praze probíhají Dny evropského filmu. Do 13. dubna se v kinech Lucerna, Světozor, Royal a kině Pilotů představí na padesát filmů výhradně z evropské produkce, a to nejen v ústřední sekci best of. Českou stopu představuje působivá česko-slovenská Pátá loď režisérky Ivety Grófové, oceněná Křišťálovým medvědem z Berlinale. V české koprodukci vznikly i snímky Ministerstvo lásky od Pava Marinkoviće a Sibiřský deník Viesturse Kairišse. Přehlídka pak poputuje do Brna a ozve se i v některých regionálních městech.

Michael Bay se nechal slyšet, že má v zásobě čtrnáct hotových příběhů pro sérii Transformers. Přitom už se několikrát dušoval, že skončí, naposledy po pátém díle, který vyjde letos v červnu. Rozběhnutá už jsou další pokračování na rok 2019 a prequel, který fanoušky série zavede před dění toho vůbec prvního deset let starého filmu.

Aneta Langerová se představí v netradiční roli herečky, ztvární básnířku Annu Barkovu v biografickém filmu 8 hlav šílenství. Do svého filmu si zpěvačku vybrala Marta Nováková, ta se tak jedenáct let po svém celovečerním debutu vrací s autorským filmem. 8 hlav šílenství vypráví příběh nadějné ženy od začátku dvacátých let v Rusku, která strávila velkou část svého života v gulazích či ve vyhnanství. Ve filmu se objeví Zuzana Fialová, Miroslav Táborský nebo Sabina Remundová, zazní v něm hudba Vladivojny La Chiy. Snímek přijde do kin na podzim.

Joachim Rønning, režisér pětky Pirátů z Karibiku s podtitulem Salazarova pomsta, kteří mají premiéru 25. května, natočí poslední počin Michaela Crichtona. Crichton, který se proslavil příběhy Jurského parku, zemřel v roce 2008. Mikro, jak se poslední kniha jmenuje, už nestihl dokončit, finální práce na příběhu odvedl Richard Preston. Sci-fi, které vypráví o skupině studentů cestující do Havany kvůli výzkumu záhadně se zmenšujících věcí a předmětů. Scénář podle knižní předlohy píše Darren Lemke, který se věnoval Shrekovi nebo seriálu Ztraceni. Společnost Stevena largaerga, která natáčecí práva vlastní, má v záloze i práva k historické story Pirátská odysea, která byla objevena až po Crichtonově smrti.

Remake seriálu Labyrint chtějí točit v Německu a Nizozemsku, v zahraničí se jedná i o prodeji Rapla a minisérii Spravedlnost. O její koncept projevili zájem ve Francii. Česká televize naopak koupila práva na premiérovou dvanáctou řadu Červeného trpaslíka a osmidílné Půlnoční slunce. Od BBC získala k odvysílání minisérii SS – GB, historickou fiktivní story stojící na vítězství Německa ve válce s Británií. Tuzemská veřejnoprávní televize nakoupila vysílací práva i k několika filmům z minulých let, diváci se dočkají Vlka z Wall Street nebo oscarového 12 let v řetězech. Na ČT art se objeví záznamy koncertů Lennyho Kravitze, George Michaela, zesnulého Davida Bowieho nebo historické vystoupení Rolling Stones v Havaně.

Návrat Mary Poppins v podání Emily Blunt je naplánovaný na Vánoce příštího roku, už teď Walt Disney vypustil sérii promo snímků z natáčení. Je na nich k vidění kouzelná chůva s dětmi projíždějící večerním Londýnem. V muzikálu se dále objeví Meryl Streep, Ben Whishaw, Julie Walters nebo Colin Firth.

Netflix zveřejnil trailer s rusovlasou dívkou se zapletenými copy a venkovskou vizáží. Jde o Anne, respektive o Annu ze Zeleného vrchu, natočenou podle klasické dětské knihy Lucy Maud Montgomery vydané na začátku 20. století. Hlavní roli v seriálu ztvárňuje Amybeth McNulty, která se objevila v loňském thrilleru Morgan. Netflix láká na poměrně dramatické dospívání půvabné dívky, která ztratila rodiče, ale neztrácí sílu. Anne má premiéru 12. května.Napsat komentář