Zajímavosti

Nominace 90. ročníku Oscar Academy Awards jsou odhaleny


Kdo letos zabojuje o prestižní zlaté sošky?
 
 
 
Jubilejní 90. ročník Oscar Academy Awards ocení nejlepší filmy, herce, herečky a tvůrce za jejich práci v roce 2017. Kdo si odnese cenné sošky ze slavnostního ceremoniálu, který proběhne v neděli 4. března 2018? Napínavým večer bude opět provázet Jimmy Kimmel. V kategorii Nejlepší film se utkají Call Me by Your Name, Nejtemnější hodina, Dunkerk, Uteč, Lady Bird, Nit z přízraků, Akta Pentagon: Skrytá válka, Tvář vody a Tři billboardy kousek za Ebbingem. Ostatní nominované si můžete prohlédnout v přehledném seznamu.

Nejlepší film

  • Call Me by Your Name
  • Nejtemnější hodina (Darkest Hour)
  • Dunkerk (Dunkirk)
  • Uteč (Get Out )
  • Lady Bird
  • Nit z přízraků (Phantom Thread)
  • Akta Pentagon: Skrytá válka (The Post)
  • Tvář vody (The Shape of Water)
  • Tři billboardy kousek za Ebbingem (Three Billboards outside Ebbing, Missouri)

Nejlepší režie

  • Christopher Nolan – Dunkerk (Dunkirk)
  • Jordan Peele – Uteč (Get Out )
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Paul Thomas Anderson – Nit z přízraků (Phantom Thread)
  • Guillermo del Toro – Tvář vody (The Shape of Water)

Nejlepší herec v hlavní roli

  • Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
  • Daniel Day-Lewis – Nit z přízraků (Phantom Thread)
  • Daniel Kaluuya – Uteč (Get Out )
  • Gary Oldman – Nejtemnější hodina (Darkest Hour)
  • Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

Nejlepší herečka v hlavní roli

  • Sally Hawkins – Tvář vody (The Shape of Water)
  • Frances McDormand – Tři billboardy kousek za Ebbingem (Three Billboards outside Ebbing, Missouri)
  • Margot Robbie –  Já, Tonya (I, Tonya)
  • Saoirse Ronan – Lady Bird
  • Meryl Streep – Akta Pentagon: Skrytá válka (The Post)

Nejlepší herec ve vedlejší roli

  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Woody Harrelson – Tři billboardy kousek za Ebbingem (Three Billboards outside Ebbing, Missouri)
  • Richard Jenkins – Tvář vody (The Shape of Water)
  • Christopher Plummer – Všechny prachy světa (All the Money in the World)
  • Sam Rockwell – Tři billboardy kousek za Ebbingem (Three Billboards outside Ebbing, Missouri)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

  • Mary J. Blige – Mudbound
  • Allison Janney – Já, Tonya (I, Tonya)
  • Lesley Manville – Nit z přízraků (Phantom Thread)
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Octavia Spencer – Tvář vody (The Shape of Water)

Nejlepší celovečerní animovaný film

  • Mimi šéf (The Boss Baby)
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • S láskou Vincent (Loving Vincent)

Nejlepší celovečerní dokument

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Visages, villages (Faces Places)
  • Icarus
  • Poslední v Aleppu (Last Men in Aleppo)
  • Strong Island

Nejlepší původní scénář

  • Pěkně blbě (The Big Sick) –  Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
  • Uteč (Get Out) – Jordan Peele
  • Lady Bird – Greta Gerwig
  • Tvář vody (The Shape of Water) – Guillermo del Toro & Vanessa Taylor
  • Tři billboardy kousek za Ebbingem (Three Billboards outside Ebbing, Missouri) – Martin McDonagh

Nejlepší adaptovaný scénář

  • Call Me by Your Name – James Ivory
  • The Disaster Artist – Scott Neustadter & Michael H. Weber
  • Logan: Wolverine (Logan) – Scott Frank & James Mangold a Michael Green
  • Velká hra (Molly’s Game) – Aaron Sorkin
  • Mudbound – Virgil Williams a Dee Rees

Nejlepší cizojazyčný film

  • Fantastická žena (A Fantastic Woman) – Chile
  • L’insulte (The Insult) – Libanon
  • Nemilovaní (Loveless) – Rusko
  • O těle a duši (On Body and Soul) – Maďarsko
  • Čtverec (The Square) – Švédsko

Nejlepší střih

  • Baby Driver – Paul Machliss and Jonathan Amos
  • Dunkerk (Dunkirk) – Lee Smith
  • Já, Tonya (I, Tonya) – Tatiana S. Riegel
  • Tvář vody (The Shape of Water) – Sidney Wolinsky
  • Tři billboardy kousek za Ebbingem (Three Billboards outside Ebbing, Missouri) – Jon Gregory

Nejlepší původní hudba

  • Dunkerk (Dunkirk) – Hans Zimmer
  • Nit z přízraků (Phantom Thread) – Jonny Greenwood
  • Tvář vody (The Shape of Water) – Alexandre Desplat
  • Star Wars: Poslední z Jediů (Star Wars: The Last Jedi) – John Williams
  • Tři billboardy kousek za Ebbingem (Three Billboards outside Ebbing, Missouri) – Carter Burwell

Nejlepší původní píseň

  • „Mighty River“ – Mudbound
  • „Mystery Of Love“ -Call Me by Your Name
  • „Remember Me“ – Coco
  • „Stand Up For Something“ – Marshall
  • „This Is Me“ – Největší showman (The Greatest Showman)

Nejlepší vizuální efekty

  • Blade Runner 2049
  • Strážci Galaxie Vol. 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2)
  • Kong: Ostrov lebek (Kong: Skull Island)
  • Star Wars: Poslední z Jediů (Star Wars: The Last Jedi)
  • Válka o planetu opic (War for the Planet of the Apes)

Nejlepší kostýmy

  • Kráska a zvíře (Beauty and the Beast) – Jacqueline Durran
  • Nejtemnější hodina (Darkest Hour) – Jacqueline Durran
  • Nit z přízraků (Phantom Thread) – Mark Bridges
  • Tvář vody (The Shape of Water) – Luis Sequeira
  • Victoria & Abdul – Consolata Boyle

Nejlepší masky

  • Nejtemnější hodina (Darkest Hour) – Kazuhiro Tsuji, David Malinowski and Lucy Sibbick
  • Victoria & Abdul – Daniel Phillips and Lou Sheppard
  • Wonder – Arjen Tuiten

Nejlepší krátký animovaný film

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negativní prostor (Negative Space)
  • Revolting Rhymes

Nejlepší krátký hraný film

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *