Souboj pohlaví (2017)

Battle of the Sexes
, , , , ,

Film


Režie: ,
 • Hrají: Emma Stone, Steve Carell, Elisabeth Shue, Tom Kenny, Andrea Riseborough, Fred Armisen, Wallace Langham, Austin Stowell, Bill Pullman, James Mackay, Natalie Morales, Alan Cumming, Sarah Silverman, Lewis Pullman, Jamey Sheridan, Mickey Sumner, Jessica McNamee, Eric Christian Olsen, Martha MacIsaac, Ashley Weinhold, Bridey Elliott, Enuka Okuma, Tim Ransom, Mark Harelik


 • Premiéra v ČR: 5. 4. 2018 ()  Oficiální synopse:
  On se jen tak vsadil, ona změnila historii

  Existují na světě rozdílnější bytosti, než je muž a žena? Jejich věčný souboj svedou v nové komedii „Souboj pohlaví“ Emma Stone jako silná žena a feministka a Steve Carell coby sexistický šovinista. Bitevním polem je tady kromě samotného života i tenisový kurt, kde proběhne válka o všechno. O rovnoprávnost, o slávu, peníze, sebevědomí, lásku. Film vznikl na motivy skutečného tenisového zápasu, který se svého času stal celosvětovou senzací a jedním z nejsledovanějších televizních přenosů všech dob. Do historie vešel jako Souboj pohlaví.

  Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem.

  Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“. Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet . . . ale každý podařený kopanec do koulí se počítá.

  Režiséři skvělé komedie Malá Miss Sunshine a scenárista oscarového Milionáře z chatrče dali v Souboji pohlaví dohromady vtipné hlášky, absurdní situace a fantastické retro 70. let. plné zářivých barev, tupírovaných účesů, pánských kotlet a minišatů.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Tak nazval Bobby Riggs zápas století, ve kterém se utkal s Billie Jean King. Ta je v sedmdesátých letech ženskou tenisovou jedničkou. Když je ženám nabídnut na mistrovství menší plat než mužům, tenistky to tak nenechají být. Za svoji vzpouru si vyslouží vyloučení z tenisové federace, ale dámy s Billie Jean King v čele se nevzdávají. Zakládají svůj vlastní spolek a docela se jim daří. Objíždějí turnaje, vydělávají a nic jim nechybí. Jenže jednoho dne se odkudsi ozve Bobby Riggs, bývala světová jednička v tenisu, několikanásobný mistr světa, zkrátka opravdu talentovaný hráč. Teď je mu však už pětapadesát let a jeho největší oblibou se stalo sázení, kterým je naprosto posedlý. A to, spolu s jinými okolnostmi, ho přivede na myšlenku vyzvat na zápas Billie Jean. Ta nejdřív odmítne, ale sled nepříjemných událostí, jí nakonec donutí nabídku přijmout. A tak se celý svět připravuje na největší a přelomový tenisový zápas v historii. Vítěz bere vše, a v sázce je opravdu dost.


  (photo&video: )

  Články
  reklama