Birdman (2014)

Birdman
, , ,

Film

birdman_plakat

Režie:
 • Hrají: Emma Stone, Zach Galifianakis, Michael Keaton, Bill Camp, Naomi Watts, Edward Norton, Damian Young, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Jeremy Shamos, Frank Ridley, Natalie Gold, Lindsay Duncan, Akira Ito, Paula Pell, David Fierro, Joel Marsh Garland, Kenny Chin, Jamahl Garrison-Lowe, Katherine O'Sullivan, Keenan Shimizu, Merritt Wever, Michael Siberry, Clark Middleton, Donna Lynne Champlin, Valentino Musumeci, Craig muMs Grant


 • Premiéra v ČR: 22. 1. 2015 ()  Oficiální synopse:
  … aneb nečekané kouzlo lhostejnosti

  Černá komedie oceňovaného režiséra Alejandra Iñárritu vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. “Riggan je hluboce lidský,” říká o svém hrdinovi Alejandro Iñárritu. “Představoval jsem si ho jako takového Dona Quijota, humor u něj vychází z rozdílů mezi jeho upřímnými tužbami a sprostou realitou, která ho obklopuje. V podstatě to je příběh každého z nás.”
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:
  birdman_plakat

  Riggan Thomson (Michael Keaton) si prožil roky slávy poté, co si zahrál hlavní roli superhrdiny v trháku Birdman. Nicméně s přibývajícím věkem sláva pomalu opadla, a tak se Riggan pokouší zachránit svou kariéru režírováním adaptace hry od Raymonda Carvera „O čem mluvíme, když mluvíme o lásce“, kde sám sebe rovnou i obsadí do jedné z hlavních rolí. Téměř celý film se odehrává na Brodwayi a my máme možnost sledovat přípravy, strasti a pochyby, které k chystání nového představení nezbytně patří. Z celého filmu čpí Rigganovo ego a jeho touha po slávě, až se divák pozastavuje nad tím, jak moc mu může záležet na úspěchu a uznání.


  (photo&video: )

  Články
  reklama