Bohemian Rhapsody (2018)

Bohemian Rhapsody
, , , , ,

Film


Režie: ,
 • Hrají: Rami Malek, Aidan Gillen, Tom Hollander, Jorge Leon Martinez, Mike Myers, Joseph Mazzello, Lucy Boynton, Allen Leech, Max Bennett, Ben Hardy, Gwilym Lee, Dave Simon, Michael Cobb, Jess Radomska, Aaron McCusker, Michelle Duncan, Charlotte Sharland, Ace Bhatti, Ian Jareth Williamson, Dickie Beau, Alicia Mencía Castaño, Jessie Vinning, Philip Andrew


 • Premiéra v ČR: 1. 11. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Queen. Jediné, co je pozoruhodnější než jejich muzika, je jeho příběh. Bohemian Rhapsody popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

  Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě.

  Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou We Will Rock You, We Are the Champions nebo právě Bohemian Rhapsody. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět.

  Brian May, kytarista skupiny Queen, s filmaři úzce spolupracoval a jejich práci hodnotí slovy: „Film Bohemian Rhapsody vypráví o rodinách a vztazích, o nadějích a touhách, o smutku a zklamáních, ale hlavně o vítězstvích a naplnění snů. A to způsobem, který se dotkne každého. Nebyla to snadná cesta – ale všechny nejdůležitější cesty jsou takové! Rami, Lucy a kluci dali dohromady monumentální show – mnohem lepší než je originál!“
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:


  Trailer 2:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Většině lidí je netřeba představovat. Britská rocková kapela Queen pro každého něco znamená. Ať už jejich hity, životní styl nebo osud Freddieho Mercuryho. Pro ně i pro ostatní do kin právě vstupuje dlouho očekávaný snímek, který se snaží zdokumentovat životní jízdu skupiny a zaměřuje se na život hlavního zpěváka. Začíná na letišti Heathrow, končí na legendárním koncertě Live Aid.


  (photo&video: )

  Články
  reklama