Delirium (2018)

Delirium
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Genesis Rodriguez, Patricia Clarkson, Callan Mulvey, Topher Grace, Robin Thomas, Daisy McCrackin, Kelli Barksdale, Braden Fitzgerald, Cody Sullivan, Marty Eli Schwartz


 • Premiéra v ČR: 31. 5. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Když si myslíte, že jste duševně nemocný a čerstvě vás propustili z psychiatrické léčebny, pak je někdy těžké rozlišit, co je skutečnost a co jsou choromyslné výplody odehrávající se jen ve vaší šílené hlavě. To je psychothriller Delirium od producentů hororů Očista a Uteč.

  Přesně tak je na tom náš hlavní hrdina (Topher Grace). Vrací se z psychiatrické léčebny na rodinné sídlo, které zdědil po svých rodičích. Ale protože je jeho propuštění z ústavu jen podmínečné, po dobu třiceti dnů se musí pravidelně hlásit své probační dohlížitelce a nesmí opustit dům. Jinak mu hrozí další internace na psychiatrii. A tam zpátky rozhodně nechce. Na rozloučenou dostal od svého psychiatra léky, které musí pravidelně užívat a jednu radu: „Věř rozumu, ne svým očím.“

  Jenže v opuštěném domě zaplněném vzpomínkami na něj číhají nečekaná překvapení. Zprvu nenápadná, ještě celkem vysvětlitelná normálním rozumem. Ale když se začnou zhmotňovat vzpomínky a odehrávat další paranormální jevy, začne o svém zdravém rozumu pochybovat. Je v domě doopravdy sám? A pokud není, skrývají se v něm skuteční lidé, nebo to jsou nějaké děsivé přízraky, které si vyvolal ve své hlavě? Co z toho všeho je vlastně skutečné?

  Představitel hlavní role Topher Grace je známý i z filmů Interstellar, Spiderman 3 a Dannyho parťáci nebo televizního seriálu Zlatá sedmdesátá. Zajímavé je i to, že jedním z producentů filmu Delirium je Leonardo DiCaprio.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Tak zní motto Toma, který byl zrovna na podmínku propuštěn po dlouhodobém pobytu v psychiatrické léčebně do domácího vězení. Což spočívá v tom, že bude po třicet dní pobývat s elektronickým náramkem na kotníku ve svém starém domě. To by nebylo tak strašné, kdyby se před nedávnem nebyl zabil jeho otec. Tom je všude pronásledován duchy z minulosti a postupně odkrývá, jak tajemstvím opředený život jeho otec ve skutečnosti vedl. Do toho všeho se tu objevuje jeho bratr. Jenže co už je realita a co je výplod jeho pochroumané mysli? Čemu může Tom vlastně věřit?


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama