Dogman (2018)

Dogman
, , , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Marcello Fonte, Edoardo Pesce, Nunzia Schiano, Adamo Dionisi, Aniello Arena, Mirko Frezza


 • Premiéra v ČR: 25. 10. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Život na drsné periférii nebývá snadný. Pro citlivého muže, který má rád zvířata a miluje svou dceru, to je těžké dvojnásob. A když se na něj zaměří pozornost největšího násilníka v okolí, musí najít způsob, jak vyřešit svou zoufalou situaci.

  Na chudém předměstí mezi metropolí a divočinou platí jen zákon nejsilnějšího. Marcello (Marcello Fonte) zde dělí svůj čas mezi práci v skromném salónu pro psy a láskyplnou péči o dceru (Alida Baldari Calabria). Bohužel do jeho života zasahuje i neurvalý Simoncino (Edoardo Pesce), bývalý boxer a surovec, který terorizuje celé okolí. Drobného a citlivého Marcella k němu poutá nejednoznačný a ponižující vztah. Ve snaze vrátit svému životu důstojnost naplánuje zoufalou pomstu a jeho akce vede k nečekanému výsledku.

  Režisér filmu Matteo Garrone o svém přístupu k filmu prozradil: „Dogman není filmem pouze o pomstě, i když pomsta (možná bylo by lepší napsat vykoupení) v něm hraje důležitou roli. Stejně tak to není ani variace na téma věčného boje slabšího se silnějším. Je to film, který nás staví před něco, co se týká nás všech: před důsledky vlastních rozhodnutí, která činíme každý den, abychom přežili.“

  Na filmovém festivalu v Cannes získal představitel hlavní role Marcello Fonte cenu pro nejlepšího herce.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Marcello (Marcello Fonte) je malý, vyhublý chlapík, který žije na italském předměstí a vede skromný salón pro psy. Mezi sousedy se těší dobré pověsti, a i když mu jeho byznys zrovna nevynáší, ke spokojenému životu mu nic nechybí – tráví celé dny se psy a vydělané peníze mu tak akorát postačí na to, aby vzal milovanou dcerku (Alida Baldari Calabria) na potápění.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama