Gulliverovy cesty (2010)

Gulliver's Travels
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: T.J. Miller, Emily Blunt, James Corden, Chris O'Dowd, Billy Connolly, Jack Black, Jason Segel, Amanda Peet, Jonathan Aris, David Sterne, Catherine Tate, Richard Laing, Gemma Whelan, Olly Alexander, Joe Lo Truglio, Stewart Scudamore, Emmanuel Quatra


 • Premiéra v ČR: 20. 1. 2011 ()  Oficiální synopse:
  V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal.

  Galerie

  Galerie:

  Video

  Trailer:

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Gulliverovy cesty jsou ukázkou toho, jak jeden smolař, který si chce počechrat pošramocené ego, dokáže zničit jedno poměrně hezké království. Některá ztvárnění pravdivých dobrodružství ze života hlavního hrdiny jsou povedená, ale pomočený král a Liliput v obřím pozadí vše zničí.


  Články
  reklama