Hitchcock (2012)

Hitchcock
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Scarlett Johansson, Helen Mirren, Toni Collette, Michael Stuhlbarg, Anthony Hopkins, Danny Huston, James D'Arcy, Jessica Biel, Richard Portnow, Wallace Langham, Currie Graham, Kurtwood Smith, Tom Virtue, Jon Abrahams, Danielle Burgio, Spencer Garrett, Paul Schackman, Judith Hoag, Michael Wincott, Ralph Macchio, Kai Lennox, Tara Summers, Terry Rhoads, Karina Deyko, Steven Lee Allen, Richard Chassler, Frank Collison, Melinda Chilton, Mary Anne McGarry, Gil McKinney, Emma Jacobs, Josh Yeo


 • Premiéra v ČR: 7. 2. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Za filmem, který šokoval svět, se skrývá ještě jeden příběh  Píše se rok 1960 a Alfred Hitchcock (A. Hopkins) právě natáčí svůj nový film. Film, který má rozhodnout o jeho úspěchu nebo zatracení. Film, kterému téměř nikdo nevěří a za který se sám Hitchcock musí filmovému studiu zaručit svým majetkem. Film, který se stane legendou. Co ale zrození fenoménu jménem Psycho předcházelo? Jaký příběh si „mistr napětí“, kterému filmové publikum vděčí za ty nejhrůzostrašnější zážitky v historii filmu, nechal pro sebe?

  Film Hitchcock odhaluje nejen historii natáčení jednoho z nejslavnějších filmů všech dob, ale také podmanivý milostný příběh slavného režiséra a jeho ženy Almy (H. Mirren). Úspěšná scenáristka mu byla celý život inspirací i oporou, a ač měla vlastní tvůrčí ambice a plány, nikdy nevystoupila ze stínu svého muže, jehož milovala a podporovala za všech okolností. Když během natáčení Psycha Alfred Hitchcock náhle onemocní, je to právě Alma, kdo místo něj usedne do režisérského křesla a zastoupí svého muže v kritický moment, kdy se rozhoduje o zastavení či pokračování natáčení. Nevděčnou roli zvládne na výbornou a podepíše se tak pod vznik dnes již legendárního snímku. Málokdo tuší, že slavný horor má ve skutečnosti dva režiséry, že to nebyl velký Alfred, kdo do proslulé scény vraždy ve sprše prosadil jednoduše geniální kvílení houslí. Jenže i taková světice jako Alma, může začít hřešit, když se nedočká uznání. Uvědomí si Hitchcock včas, jak vzácnou ženu po svém boku má, nebo zaslepen žárlivostí ztratí toho, kdo ho nejvíc miloval?
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Ovšem vždy se najde nějaké to ale a tím dnešním jsou herci. Herecké obsazení a práce maskérů si zaslouží jedničku s obrovskou hvězdičkou. Anthony Hopkins je opravdu k nepoznání a jeho výkon je jednoduše bravurní. A ženy nezůstávají nijak pozadu. Helen Mirren, Scarlett Johansson, Toni Collette a Jessica Biel jsou nejen ozdobami filmu. Tento půvabný dámský čtyřlístek v čele s opravdu vynikajícím Hopkinsen vyzdvihují dílo o několik stupínků výše.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama