Hostitel (2013)

The Host
, , , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: J.D. Evermore, Saoirse Ronan, William Hurt, Diane Kruger, Boyd Holbrook, Bokeem Woodbine, Scott Lawrence, Phil Austin, Jake Abel, Andrea Frankle, David House, Jaylen Moore, Marcus Lyle Brown, Frances Fisher, Max Irons, Tatanka Means, Rachel Roberts, Stephen Rider, Raeden Greer, Shyaam Karra, Brent Wendell Williams, Jhil McEntyre, Jalen Coleman, Stephen Conroy, Michael L. Parker, Chandler Canterbury, Lee Hardee, Mustafa Harris, Shawn Carter Peterson, Erik Schultz


 • Premiéra v ČR: 28. 3. 2013 ()  Oficiální synopse:
  VĚŘIT. BOJOVAT. MILOVAT. JE TO NA TOBĚ.

  Na Zemi se žije v míru. Nejsou války, ani hladomor. Lidé jsou čestní, zdvořilí a ušlechtilí. Svět nikdy nebyl dokonalejší. Ale už to není NÁŠ svět. Hostitel je nový příběh od autorky fenomenální ságy Twilight Stephenie Meyerové. A každý, kdo si sérii Twilight oblíbil, bude spokojený i teď. Příběh Hostitele se odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy Země čelí mimozemské invazi, v hlavní roli ale zůstává láska a odhodlání za svou lásku bojovat, stěžejní postavou je pak mladá dívka na hraně dvou znepřátelených světů. „Hostitel je sci-fi pro všechny, kteří nemají rádi sci-fi,“ říká autorka knižní předlohy Stephenie Meyer.

  Po úspěšné invazi teď Zemi kontrolují neviditelní mimozemšťané. Takzvané Duše přebírají kontrolu nad myslí člověka, používají jeho tělo a zdánlivě beze změny žijí jejich životy. Každý člověk se stane pro Duši pouhou schránkou a hostitelem.

  Hlavní hrdinkou filmu je Melanie, mladá dívka, která patří mezi zbývající „divoké“ lidi a která se bezhlavě zamiluje do kluka jménem Jared. Byla by to celkem obyčejná lovestory, ale po jedné z honiček je Melanie zajata a její tělo si bere Duše jménem Poutnice. Poutnice je překvapena a zavalena hotovou tsunami vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Stane se to, na co nejsou Duše příliš zvyklé. Melanie se odmítá své mysli a svého těla vzdát. Poutnice chtěla původně ze vzpomínek odhalit úkryt zbývajících lidí, houževnatá Melanie ji v nich ale ukáže sílu lásky. Mimozemská Duše sama této síle nečekaně podlehne a v překvapivém spojenectví se pak vydají hledat Jareda, kterého obě milují. Stejně odhodlaná jako Melanie je ovšem i Duše jménem Hledačka s jediným úkolem – dopadení všech přeživších a ochrana nové rasy.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  To neznamená, že by neexistovaly problematické části. Z dlouhého období mezi útěkem Poutnice z civilizace a událostmi vedoucími k pointě je cítit občas bezradnost a pomalý posun, jež má zjevně teoreticky oživit láska. Děsím se jejího hodnocení. Melaniin přítel Jared (Max Irons) si nutně žádá o víc vlastního prostoru, ale místo toho se o něj musí dělit s Ianem (Jake Abel) – narychlo připlácnutým ctitelem Poutnice. Jejich vztahy působí, spolu s dalšími zápletkami, jako prolog s hlavní kapitolou v nedohlednu. Úvahy o lidské násilné povaze by se daly zvýraznit víc, kdyby zdejší pozemští vrahouni byli o něco brutálnější.


  (photo&video: )

  Články
  reklama