Jack staví dům (2018)

The House That Jack Built
, , , , , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Uma Thurman, Riley Keough, Bruno Ganz, Siobhan Fallon Hogan, Osy Ikhile, Ed Speleers, Matt Dillon, Marijana Jankovic, Sofie Gråbøl, Jeremy Davies, David Bailie, Ji-tae Yu, Christian Arnold, Cohen Day, Rocco Day, Jerker Fahlström, Johannes Kuhnke


 • Premiéra v ČR: 4. 10. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se policie pomalu přibližuje, zatímco Jack víc a víc riskuje na cestě k dokonalé vraždě. Ponurý, chytrý i groteskně humorný snímek nás zavádí do USA 70. let. V hlavních rolích se objeví Matt Dillon a Bruno Ganz, ve filmu účinkují také Uma Thurman či Riley Keough. Kontroverzní génius Lars von Trier jej poprvé představil na festivalu v Cannes.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Lars von Trier je rozporuplný člověk, ale svou schopnost zrežírovat velký film prokázal už několikrát. Se svým novým snímkem Jack staví dům se po letech vrátil na filmový festival v Cannes, kde byly jeho filmy zakázány po kontroverzním výstupu v roce 2011. Žánr nového díla není snadné určit, snad ze stručného popisu bychom usuzovali horor, a Trier opravdu natočil snímek snad i stokrát strašnější než mnoho hororů. Ale nadsázka, se kterou sériový vrah vypráví svůj příběh a vůbec celkový odstup nemocného člověka od činů, které spáchal, dává filmu spíše nádech psychologického dramatu.


  (photo&video: )

  Články
  reklama