Kajínek (2010)

Kajínek
, , , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Vilhelmová, Norbert Lichý, Karel Zima, Alice Bendová, Michal Dlouhý, Marek Vašut, Jana Pehrová-Krausová, Ken Duken, Jiří Maria Sieber, Lukáš Král, Vladimír Dlouhý, Werner Daehn, Daniel Svoboda, Ľubomír Paulovič, Petr Jákl ml., Natálie Topinková, Leoš Juráček, Milan Enčev, Konstantin Lavroněnko, Bogusław Linda, Václav Bárta, Josef Klíma, Deana Horváthová-Jakubisková, Josef Šebek, Richard Němec, Romana Jákl Vítová, Zdeněk Barták, Přemysl Bureš, Eva Zubíčková


 • Premiéra v ČR: 5. 8. 2010 ()  Oficiální synopse:
  Thriller inspirovaný skutečným příběhem

  Neptejte se. Nepátrejte. Snažte se neslyšet. Až uvidíte nespravedlnost, zavřete oči!

  Jiří Kajínek nemá co ztratit. Je odsouzený na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Mladá advokátka se mu i přes jeho nedůvěru snaží neúnavně pomoci a obnovit proces. Musí zajistit nové důkazy a zároveň čelit nátlaku policie, aroganci soudu a strachu svědků. Brzy zjistí, že je nebezpečné se ptát. I přesto ji Kajínkova kauza přitahuje. Jaký pro to má důvod? Co nutí všechny lhát a vyhýbat se pravdě? Kdo stojí v pozadí? Je možné uspět v boji se systémem?

  Kajínek už nevěří nikomu, kromě sebe. Jeho vůle bojovat mu jako jedinému pomůže utéci z nejostřeji střeženého vězení v České republice. Bude se mstít nebo chce dokázat svou nevinu?

  Zásadní otázku si ale Kajínkova advokátka dlouho nechce položit. Co před ní její klient tají? Co ještě Jiří Kajínek nikdy nikomu neprozradil?

  To vše se dozvíte v kriminálním thrilleru plném akčních scén, emocí a zcela nových kontroverzních informací o celém případu.

  Film je inspirovaný skutečným příběhem Jiřího Kajínka, který si právě odpykává doživotní trest. Nic na tom nezměnili ani tři ministři spravedlnosti, kteří podali stížnost na chyby při vyšetřování. Soud však obnovu procesu nepovolil.

  Galerie

  Galerie:

  Video

  Trailer:

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  A co tedy Kajínek? Zapadne do propadliště dějin, jako zbytek českých thrillerů? Snad skutečným příběhem, snad mysteryčností nad celou záhadou procesu, pověstí skutečného Kajínka a faktem, že i po 12 letech trvá na své nevinně, ne, s největší pravděpodobností Ne!


  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama