Kapitál (2012)

Le capital
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: Céline Sallette, Gabriel Byrne, Gad Elmaleh, Liya Kebede, Philippe Duclos, Natacha Régnier, Hippolyte Girardot, Daniel Mesguich, Olga Grumberg, Bernard Le Coq


 • Premiéra v ČR: 10. 10. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Politický thriller Kapitál nás zavádí do prostředí nejvyšších finančních kruhů v době světové finanční krize. Vypráví příběh o nezastavitelném vzestupu Marca Tourneuila (Gad Elmaleh), poníženého sluhy Kapitálu, který se stane jeho nezpochybnitelným pánem.

  Jako nový ředitel největší evropské banky Phenix dokáže Marc překonat všechna úskalí vysoké finanční politiky – nutné propouštění, násilný pokus o převzetí ze strany amerických klientů i intriky svých kolegů a podřízených. Jakou ale člověk musí za takové vítězství zaplatit cenu?

  Odvěký příběh o vlivu moci a peněz na člověka v režii francouzského buřiče Costy-Gavrase.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Ideologie snímku není podávána tak, aby se z ní udělalo špatně všem kromě krajní levice, i když ke konci přechází v otevřené poučování, částečně doprovázené francouzským anti-americkým šovinismem. Kapitál dokázal stejně stokrát lépe rozebrat jedno z témat, jehož se loni z druhého konce tak nešťastně chopilo Cosmopolis.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama