Kazatel Kalašnikov (2011)

Machine Gun Preacher
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Gerard Butler, Michael Shannon, Michelle Monaghan, Kathy Baker, Madeline Carroll, Nicole Michele Sobchack, Souleymane Sy Savane, Peter Carey, Barbara Coven, Sidi Henderson


 • Premiéra v ČR: 12. 1. 2012 ()  Oficiální synopse:
  Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí v Africe. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler. Když se bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat spravovat domy zničené občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají. Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé děti. Sam si však brzy uvědomí, že aby zachránil co nejvíce dětí, sirotčinec nestačí. Začne organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Ať už se k snímku postavíte tak nebo tak, o nějaké nudě při sledování tu nemůže být řeč. Kazatel Kalašnikov je akčním dramatem, které vás nenechá v klidu. Když se totiž zas a znovu dostaneme z pokroucené reality domovské půdy Childerse na vyprahlou půdu afrických plání, změní se naprosto ráz snímku. Sam jako novodobý Rambo ochraňuje malé i velké děti, staví školy a sirotčince a nebojí se jít nakopat zadek příslušníkům LRA (Armáda Božího odporu). Tyto části filmu si s nějakým zaobalením a přikrášlením nelámají hlavu a ukazují zmrzačené oběti války v celé své zrůdnosti. A vás z toho bude mrazit.


  (photo&video: )

  Články
  reklama