Komorník (2013)

The Butler
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Joe Chrest, Liev Schreiber, Alan Rickman, David Oyelowo, Forest Whitaker, Lenny Kravitz, James Marsden, Terrence Howard, John Cusack, James DuMont, Alex Pettyfer, Robin Williams, Cuba Gooding Jr., Mariah Carey, Vanessa Redgrave, Jim Gleason, Oprah Winfrey, Mo McRae, Jane Fonda, Nealla Gordon, Colman Domingo, Stephen Rider, LaJessie Smith, Aml Ameen, Adriane Lenox, Dana Gourrier, Nelsan Ellis, Alex Manette, Jazzy Ellis, David Banner, Michael Rainey Jr., Clarence Williams III, John P. Fertitta, Isaac White, Tyson Ford, Pernell Walker, Robert Aberdeen, Olivia Washington, Yaya Alafia, Jesse Williams, Margaret M. Owens, Eric Ducote, Minka Kelly, Chloe Barach, Danny Strong, Clara Hopkins Daniels, Elijah Kelley, Colin Walker, Jimmy Carter, Gerald Ford


 • Premiéra v ČR: 7. 11. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Příběh Cecila Gainese (Forest Whitaker), který pracoval jako komorník v Bílém domě a obsluhoval sedm prezidentů mezi roky 1952 až 1986. Během několika desetiletí v Bílém domě byl při tom, když se tvořily dějiny USA, od války ve Vietnamu a hnutí za občanská práva až po atentát na Martina Luthera Kinga a Johna F. Kennedyho. Kromě toho, že se zasazoval o práva afroamerických zaměstnanců Bílého domu, bojuje celé roky svůj soukromý boj i na rodinné frontě: musí znovu najít cestu k odcizené manželce i ke svému synovi, který odmítá otcovu "služební" profesi.

  Galerie

  Video

  Trailer:

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Lee Daniels přenesl do snímku příběh skutečného muže, Eugena Allena. Řekněme si to na rovinu, Eugen neměl asi zas tak vzrušující život. Filmový Cecil si proto musí zažít hned několik tragédií, se kterými se Allen nikdy nesetkal a je nutné ho taky spojit s masivními změnami v zemi. Komorník totiž není o nějaké osobě. Snaží se stát kronikou historických událostí, jejíž postavy mají zosobňovat nejčastější nálady mezi tehdejšími Afroameričany. Zvláštním bonusem filmu pak je pochopitelně náhled do soukromí a práce amerických prezidentů od Dwighta Eisenhowera (Robin Williams) po Ronalda Reagana (Alan Rickman). Při vymýšlení fiktivních neštěstí mohl ovšem scénárista projevit větší nápaditost.


  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama