Kuře na švestkách (2011)

Poulet aux prunes
, , , , ,

Film


Režie: ,
 • Hrají: Mathieu Amalric, Golshifteh Farahani, Maria de Medeiros, Eric Caravaca, Jamel Debbouze, Isabella Rossellini, Christian Friedel, Isabella Rosellini, Chiara Mastroiani


 • Premiéra v ČR: 29. 11. 2012 ()  Oficiální synopse:
  Fascinující atmosféra, optimistický pohled na svět, dokonalá práce s filmovým obrazem – to vše charakterizuje tvorbu režisérské dvojice Marjane Satrapi a Vincenta Paronnauda, jejichž první film Persepolis posbíral po světě i u nás desítky cen a patří mezi nejnavštěvovanější filmy v historii Artcamu.
  .
  Oba tvůrci přicházejí s novým filmem, který sice není animovaný, ale fantaskní atmosférou oplývá stejně jako Persepolis. Příběh Kuřete na švestkách se odehrává v předvánočním Teheránu roku 1958. Hlavním hrdinou romantického příběhu o osudové lásce je Nasser Ali Khan (Mathieu Amalric), nejslavnější houslový virtuóz své doby. Ten si jednoho dne zničí své skvělé housle, a protože žádné další, se kterými by byl skutečně spokojený, nemůže najít, rozhodne se, že se odevzdá smrti. Ulehá do postele a vzpomíná na svůj mnohdy legrační osud a vztahy a sní a představuje si budoucnost. Amalricův skvělý herecký výkon podporují i další vynikající herci jako Chiara Mastroianni, Isabella Rosellini nebo Jamal Dabouze.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Nasserova minulost má poetiku, krásu, emociální sílu a stejně jako všechny roviny příběhu i určitý vtip, ale s odstupem času vám může zápletka přijít možná až podprůměrná, aniž by to zkazilo celou podívanou. Kouzelné zpracování to určitě dostatečně vynahrazuje.


  (photo&video: )

  Články
  reklama