Máří Magdaléna (2018)

Mary Magdalene
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: Rooney Mara, Chiwetel Ejiofor, Joaquin Phoenix, Denis Menochet, Ariane Labed, Ryan Corr, Tahar Rahim, Hadas Yaron


 • Premiéra v ČR: 22. 3. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Máří Magdaléna je životopisným dramatem o jedné z nejtajemnějších ženských postav naší civilizace. Narovnává obraz očité svědkyně umučení a vzkříšení Ježíše Krista, z níž dějiny udělaly prostitutku.

  Máří Magdaléna patří k nejzáhadnějším biblickým postavám. Je opředena mnoha mýty, z nichž ten nejčastější z ní dělá bývalou prostitutku, kterou napravilo setkání s Ježíšem Kristem, a ten nejodvážnější jí přisuzuje úlohu jeho manželky. Garth Davis, režisér na Oscara nominovaného dramatu Lion, se z ní rozhodl tuhle mýtickou slupku sejmout a natočil dojemný a působivý příběh ženy, jež se provinila tím, že se narodila do špatné doby. V hlavních rolích historického dramatu hrají na Oscara nominovaní Rooney Mara (Máří Magdaléna), Joaquin Phoenix (Ježíš Kristus) a Chiwetel Ejiofor (apoštol Petr).

  Mářině citlivé a přemýšlivé povaze se příčila představa, že skončí v domluveném sňatku s mužem, kterého jí vybral její otec. Neviděla však pro sebe jinou perspektivu, dokud se v její vesnici neobjevila skupina poutníků, kterou vedl charismatický Ježíš. Máří, okouzlená jeho povahou a názory, rázně zpřetrhala všechna pouta, která ji vázala k domovu, a stala se členkou Ježíšova průvodu směřujícího do Jeruzaléma. Jako jediná žena v jeho bezprostřední blízkosti od začátku pociťuje nevraživost ze strany Ježíšových učedníků. Ta narůstá úměrně tomu, kolik času s ní Ježíš tráví, a jak moc si začínají rozumět. Na obzoru se však již objevují hradby Jeruzaléma a s nimi i nevyhnutelná vidina mučednické Ježíšovy smrti na kříži. Na to však není Máří připravená…

  Galerie

  Galerie:

  Video

  Trailer:  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Před Velikonocemi se nám do kina blíží snímek, který chce vyprávět “skutečný příběh” Máří Magdalény a napravit její reputaci coby prostitutky, za kterou byla po staletí mylně považována. Až před dvěma lety Vatikán její jméno očistil. V tomto filmu tedy nečekejme, že ji uvidíme jako hříšnici ani Ježíšovu družku, ale čistou duši, následující své přesvědčení. A s takovou dávkou emancipace se tato verze jistě zalíbí i feministkám.


  Články
  reklama