Mečiar (2017)

Mečiar
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Anna Šišková, Gérard Depardieu, Tereza Nvotová, Claudia Schiffer, Milan Žitný, Fedor Flašík, Fedor Gál, Petr Pithart, Michael Kocáb, Tom Nicholson, Eugen Korda, Václav Klaus, Václav Havel, Claudia Cardinale, Daniel Krajcer


 • Premiéra v ČR: 8. 3. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Film je zpovědí mladé režisérky Terezy Nvotové o Vladimíru Mečiarovi a o vlivu, který měl tento politik na slovenskou společnost a na život jí samotné. Když v roce 1989 padl v Československu totalitní komunistický režim, měla Tereza jeden rok. Vůdcové sametové revoluce se tehdy rozhodli uspořádat konkurz na ministra vnitra, do kterého se přihlásil Vladimír Mečiar, tehdy ještě neznámý podnikový právník ze slovenského venkova. Vladimír Mečiar se po úspěchu v konkurzu dostává až na politický vrchol, odkud vládne zemi prostřednictvím řady diskutabilních praktik. Na pozadí událostí, jakými jsou rozdělení Československa či únos syna prezidenta, prožívala Tereza s vrstevníky své dětství a dospívání. Film vznikl po téměř čtvrtstoletí od rozdělení Československa a vzniku samostatného Slovenska. Není však jen vyprávěním o jedné etapě slovenských politických dějin. Přibližuje mnohem univerzálnější a velmi současné téma.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Dokumentární film režisérky Terezy Nvotové (Špína, Hráči) mapuje osudy bývalého slovenského vrcholného politika Vladimíra Mečiara. Názorně divákům předvádí, na kolik politik, kterého je dodnes možno pouze milovat nebo nenávidět, ovlivnil slovenský národ.


  (photo&video: )

  Články
  reklama