Metanol (2018)

Metanol
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Martin Finger, Tomáš Bambušek, Lukáš Vaculík, Vasil Fridrich, Petr Halíček, Roman Zach, Alena Doláková, Lukáš Melník, Jan Holík, David Máj, Karel Wiencek, Vladimír Kratina, Dušan Sitek, Jiří Kout, Roman Slovák, Václav Šanda, Ondrej Nosálek, Václav Havelka, Lukáš Bech, Zdeněk Julina, Jiří Hána, Lívia Bielovič, Kristýna Maléřová-Podzimková, Veronika Freimanová, Barbora Bočková, Tereza Lášková, Marta Falvey Sovová, Sophia Šporclová, Daniel Bubník, Roman Vávra, Vít Gajdoš, Jan Vápeník, Gabriela Hyrmanová, Jan Vaši, Josef Zyka, Jan Václavík, Jiří Zapletal


 • Premiéra v ČR: 22. 4. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Jeden panák – oslepnete. Dva – zemřete. Čeká na vás v trafice, v dárkové tašce od kamaráda, na svatební hostině… Víte, co pijete?

  Kdokoliv ho může sehnat v trafice, najít v dárkové tašce od kamaráda, dostat na svatební hostině. Případ, který spojil policii, soudy, novináře i politiky. Skutečná událost, která se může kdykoli zopakovat. Na sklonku letních prázdnin v roce 2012 zatřásly Českem události, které veřejnost, kriminalisté ani právníci nepamatují. Alkohol vyrobený ze směsi etanolu a prudce jedovatého metanolu zabil během několika týdnů nejméně třicet osm a vážně přiotrávil nejméně osm desítek lidí. Nicméně „potenciál“ namíchané směsi by mohl usmrtit 158 000 lidí... Srpen 2012. Ruda Fulín (David Máj) dělá ve firmě na výrobu ostřikovačů a hrozí mu vyhazov. O to víc potřebuje zaujmout obchodníka Malotu (Lukáš Vaculík) nápadem, jak rekordně srazit cenu lihové směsi, kterou pod rukou prodají… Uklízečka Iveta (Kristýna Podzimková) má trable s mámou (Veronika Freimanová). Obě rády alkohol ze stánku za rohem a jejich potíže rázem vypadají menší… Září 2012. Kapitán Hálek (Vasil Fridrich) si potrpí na svůj klid, ale je pověřen vyšetřováním kauzy s největším počtem obětí a obviněných od roku 1989. Jak rychle dokážou s drsným kolegou Zakopalem (Martin Finger) najít vraha v podobě 10 000 litrů otrávené směsi, aby konečně přestali umírat lidé?
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:


  Ze zákulisí:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Metanolová aféra byla jednou z největších současných kriminálních kauz na našem území. Pamatuje si na ní snad každý, dotkla se skoro všech, buď přímo, nebo nepřímo. Ale co se vlastně ve skutečnosti stalo a kdo za tím vším stál? To odkrývá nový dvoudílný film z dílny České televize, za jehož vznikem stojí režisérka Tereza Kopáčová a scenáristka Lenka Szántó. Ty společně vytvořily poutavý příběh inspirovaný skutečnými událostmi, který rozdělily do tří rovin. V té první se věnují obětem Metanolu, v druhé pachatelům a jejich pozadí a ve třetí rovině se zaměřují na kriminální vyšetřování policie. A Kropáčová se Szántó povedeně propojily tyto tři linie. Snímek objektivně ukazuje, co se ve skutečnosti dělo a nabízí divákům unikátní pohled na věc, a v každé ze dvou částí na to šli tvůrci trochu jinak.


  (photo&video: )

  Články
  reklama