Na divoké vlně (2012)

Chasing Mavericks
, , ,

Film


Režie: ,
 • Hrají: Gerard Butler, Jonny Weston, Elisabeth Shue, Abigail Spencer, Leven Rambin, Cooper Timberline, Greg Long, Peter Mel, Zach Wormhoudt, Devin Crittenden, Taylor Handley, Maya Raines, Harley Graham, Jenica Bergere, James Anthony Cotton, Channon Roe, Adam Del Rio, Richard Gross, Andrew Pierno, Thomas Freil


 • Premiéra v ČR: 22. 11. 2012 ()  Oficiální synopse:
  Když si hraješ s živly… může se stát, že si živly pohrají s tebou.

  Film natočený podle životního příběhu Jaya Moriartyho (Jonny Weston), neuvěřitelně talentovaného surfaře, jehož styl dodnes obdivují tisíce fanoušků divokých vln. Jeho snem bylo zdolat Mavericks - jednu z největších mořských vln na světě.

  Když je Jayovi 15 let, zjistí, že místo, kde se Mavericks objevuje, opravdu existuje a nachází se dokonce jen několik mil od jeho domova v Santa Cruz. Podaří se mu přesvědčit místní legendu Rickyho "Frosty" Hessona (Gerard Butler), bývalého záchranáře a reprezentanta v plavání, aby ho začal trénovat. Zkušený profesionál po prvních hodinách pochopí, že v mladém klukovi se skrývá nejen dokonalý cit pro moře, ale i neskutečně pevná vůle, která mu pomáhá zdolávat i ty nejtěžší překážky. Mezi Jayem a Rickym se postupně vytvoří jedinečné přátelství a tak je spojuje nejen touha po zdolání nezkrotné vlny. Aby Jay dokázal pokořit Mavericks musí nejdříve absolvovat tvrdou fyzickou i psychickou přípravu a pak se může i on stát legendou pro další generace surfařů.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:

  no images were found

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Ač se o to dramatická režie snaží sebevíc, příběhu prostě chybí konflikt – Jayovo popotahování s bandou sígrů je tak akorát pro smích a o pocitech vůči vzdálenému otci jen tu a tam padne mlhavá zmínka. Jediným věrohodným prvkem je surfařův intenzivní trénink… Když zapomeneme, že trenérovu rétoriku jde napasovat na celou řadu sportů a Jayův cíl je naopak moc nezvyklý, než aby se s ním ztotožnil i někdo, kdo nemá příliš vztah k surfování, a nedá se na něm vystavět účinná alegorie.


  (photo&video: )

  Články
  reklama