Nadějné vyhlídky (2012)

Great Expectations
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Holliday Grainger, Jeremy Irvine, Jason Flemyng, Sally Hawkins, Ewen Bremner, Ralph Ineson, Robbie Coltrane, Ben Lloyd-Hughes, Jessie Cave, Shonn Gregory, Olly Alexander, David Walliams, Sophie Rundle, Tamzin Outhwaite, Malcolm Tierney, Ronnie Fox, Helena Barlow, Toby Irvine, Bebe Cave, Harry Kershaw, Nick Bartlett, Tim Freeman, Richard James, William Ellis, Patrick Moorhouse, Charlie Callaghan, Gary Arthurs, Nellie Burroughes, Tom Ward-Thomas, Gary Dargan


 • Premiéra v ČR: 24. 1. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter a Jeremy Irvine ve filmové adaptaci slavného románu Charlese Dickense.

  Jedenáctiletý Pip je sirotek z chudých poměrů, který vyrůstá u své přísné sestry.

  Aby si vydělal na živobytí, začne pracovat u velmi bohaté slečny Havishamová. Je to excentrická a podi-vínská stará panna, která žije v ústraní, nenávidí muže a již roky nevychází na denní světlo. Pip má za úkol dělat společníka její dvanáctileté chráněnce Estelle. Pip se do Estelly zamiluje, ta jím však pro jeho původ pohrdá.

  O deset let později se na Pipa usměje štěstí, když mu neznámý dobrodinec odkáže velké množství peněz. Pip se stěhuje do Londýna a rozmařilý život ve velkoměstě ho rychle mění v povýšeného snoba. Jako bohatý a perspektivní gentleman se znovu začne ucházet o svou dětskou lásku Estellu. Ale pravda o jeho dobrodiníci a záhadně získaném bohatství může zničit vše, na čem mu záleží…

  Zfilmování stejnojmenného Dickensova románu bylo svěřeno režiséru Miku Newellovi, který si získal oblibu u diváků např. filmy Čtyři svatby a jeden pohřeb či Harry Potter a ohnivý pohár. Do hlavních rolí byli obsazeni Jeremy Irvine (Válečný kůň), Holliday Grainger (Anna Karenina, Miláček), Ralph Fiennes (nominace na Oscara za filmy Schindlerův seznam, Anglický pacient) a Helena Bonham Carter (nominace na Oscara ve filmech Králova řeč, Křídla vášně).
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Zejména úvodu schází nějaký úžas, k němuž se nikdo nedostane pouhým přepisem popisovaných akcí. V mnohých postavách vytvořil Dickens krásné karikatury, ale zde i první setkání chlapce Pipa (Jeremy Irvine, Toby Irvine) s mrtvolnou paní Havishamovou (Helena Bonham Carter) vypadá takřka všedně. Výmluva, že “film není kniha” nikdy nemůže obhájit všechny zásahy filmaře – preparátora, když nejsou provedeny čistě, poněvadž se tak ukazuje, jak umí nabízenou látku využít.


  (photo&video: )

  Články
  reklama