Nejvyšší nabídka (2013)

La migliore offerta
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Donald Sutherland, Geoffrey Rush, Jim Sturgess, Dermot Crowley, Sylvia Hoeks, Liya Kebede, Philip Jackson, Kiruna Stamell, Caterina Capodilista, Gen Seto, Klaus Tauber, Maximilian Dirr, Laurence Belgrave, Sean Buchanan, John Benfield, Brigitte Christensen, Sylvia De Fanti, Gerry Shanahan, Katie McGovern


 • Premiéra v ČR: 12. 9. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Láska ke kráse může být zničující
  Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. Pod hvězdně obsazeným romantickým dramatem (v čele s oscarovým Geoffrey Rushem) je podepsán uznávaný a oceňovaný italský scenárista a režisér Guiseppe Tornatore (Bio Ráj), který si přizval ke spolupráci další italskou legendu hudebního skladatele Ennia Morriconeho, se kterým pravidelně spolupracuje na svých filmových projektech.
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Neodolatelný svět umění není ve filmu pouhým zátiším. Naopak, je intenzivně připomínán skrz témata posedlosti, uzavření se ve světě vlastních myšlenek a v nemalé míře vztahu mezi originálem a padělkem. Virgilova nesmělost nevede k cyranovskému dramatu o získání dívky za pomoci přítele, či alespoň ne v obvyklé podobě. Jedná se o neotřelý psychologický příběh bohatý na děj a zajímavý dialog, jehož obraz vhodně provází hudba vznešená i strhující.


  (photo&video: )

  Články
  reklama