Nevědomí (2013)

Oblivion
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Morgan Freeman, Tom Cruise, Melissa Leo, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Zoë Bell, Nikolaj Coster-Waldau, Abigail Lowe, Isabelle Lowe, David Madison


 • Premiéra v ČR: 18. 4. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Planeta Země to má v roce 2073 spočítané. Drtivý útok mimozemské civilizace se sice před lety podařilo odrazit, ale přestala být místem k životu. Lidé se z ní odstěhovali a na jejím povrchu zůstalo jen pár techniků, kteří z ní mají odčerpat zbývající přírodní bohatství. Jedním z nich je i Jack (Tom Cruise), jehož vlastní zvědavost přivede k šokujícímu poznání. Nevědomí je druhým filmem talentovaného režiséra Josepha Kosinskiho (Tron: Legacy) a po dlouhé době originálním příběhem, který v sobě spojuje rafinovaný thriller s vizuálně opulentním sci-fi spektáklem.

  „Je to především thriller, zažijete v něm spoustu překvapení a napínavých zvratů, navíc jsem se ho snažil natočit tak, aby se dal vizuálně naplno vychutnat především v kině. U takového filmu je vždycky náročné vybalancovat to, co můžete prozradit divákovi, aby měl chuť přijít do kina, ale aby zároveň dopředu neodhadl děj filmu,“ říká režisér Kosinski.

  Jacka, kterého na Zemi baví především hledání artefaktů zanikající lidské civilizace, vyvedou z každodenní rutiny dvě události. Tou první je nouzové přistání vesmírné lodi, jejíž jediná členka posádky (Olga Kurylenko) tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost, aniž pro to existuje racionální vysvětlení. Následně je Jack zajat ilegální armádou operující pod zemským povrchem, jejíž charismatický vůdce Beech (Morgan Freeman) toho o něm ví víc než on sám. Pod vlivem těchto událostí se Jack rozhodne podívat na svět kolem sebe jinýma očima a z toho, co uvidí, mu není dvakrát dobře…

  Nevědomí je adaptací stejnojmenné Kosinskiho grafické novely a podle hlasů z kuloárů studia Universal jde o jeden z nejlepších scénářů, které v posledních letech schválili k natáčení. Kromě nestárnoucích hvězd Toma Cruise a Morgana Freemana se ve filmu objeví i bývalá bondgirl Olga Kurylenko (Quantum of Solace).
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  I když je schéma filmu trochu předvídatelné, v úvodní části se seznamujeme jak s hrdinou, tak s režisérovou vizí postapokalyptické budoucnosti a poté postupně zjišťujeme, že vše není takové, jak jsme si mysleli. Odhalení celé pravdy je, řekněme, nečekané. Velkolepá vizuální podívaná, VIP obsazení, podmanivý hudební doprovod a překvapivá odhalení, pokud si chcete užít na maximum vše, co Nevědomí nabízí, připlaťte si za lístek a zajděte si do opravdu kvalitního kina, nejlépe do IMAXU.


  (photo&video: )

  Články
  reklama