Nic jako dřív (2017)

Nic jako dřív
, ,

Film


Režie: ,
 • Hrají: Lukáš Kokeš, Klára Tasovská


 • Premiéra v ČR: 22. 3. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Teovi, Renatě, Aničce a Nikole je 19 let a žijí obyčejné životy teenagerů dospívajících v českém pohraničním maloměstě, kde všichni čtyři navštěvují stejnou školu. Film zachycuje své hrdiny v situacích, kdy středoškolskou bezstarostnost pomalu střídá úzkost z blížícího se vykročení do světa dospělých. Každý sám čelí důležité životní výzvě, na jejímž konci už nic nebude jako dřív. A nejde přitom jen o maturitu. Kdo z nich tváří v tvář nové zodpovědnosti obstojí, kdo z nich skutečně dospěje?

  Kamera je s postavami většinu času téměř srostlá a zblízka vtahuje diváka dovnitř do světa jednotlivých hrdinů. Dynamická střihová skladba podtrhuje roztěkanost a nesoustředěnost mladé generace. Nic jako dřív nabízí kinematograficky podmanivý pohled do života teenagerů, kteří musí dospět dřív, než by sami chtěli.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět letos opět uvádí i několik českých snímků. Mezi nimi najdeme i Nic jako dřív, dokument Lukáše Kokeše a Kláry Tasovské, kteří už se spolu podíleli například na filmu Pevnost. Jejich nejnovější počin sleduje osudy několika teenagerů dospívajících v pohraničním městě Varnsdorfu. Teo, Diana, Renata, Anička a Nikola, ti všichni prochází tím, co mnoho dalších, každý jinak a každý po svém. Všichni čelí nějaké výzvě, která by je měla donutit dospět, ale hlavně se potýkají sami se sebou a se ztrátou bezstarostnosti života na střední škole.


  (photo&video: )

  Články
  reklama