Nic nás nerozdělí (2012)

Lo imposible
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Ewan McGregor, Naomi Watts, Tom Holland, Geraldine Chaplin, Samuel Joslin, Sönke Möhring, Oaklee Pendergast, Marta Etura, Ploy Jindachote, Jomjaoi Sae-Limh, Johan Sundberg, Jan Roland Sundberg, Douglas Johansson, Laura Power, Emilio Riccardi, Vorarat Jutakeo, Karun Konsaman, Nicola Harrison


 • Premiéra v ČR: 31. 1. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Naděje nikdy neumírá

  Silný příběh filmu Nic nás nerozdělí je založen na skutečné události jedné rodiny, která v roce 2004 přežila úder ničivé vlny tsunami v Indickém oceánu. Manželé Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a jejich tři synové se rozhodli strávit poklidné Vánoce v Thajsku a těší se na několik dnů prožitých v tropickém ráji. Rodinná idylka ale náhle a nečekaně skončí dva dny po Štědrém dnu, když jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Obrovská masa vody se valí na hotelový komplex, smete vše, co jí přijde do cesty, a rozdělí i prchající rodinu. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné.

  Snímek Nic nás nerozdělí vypráví nezapomenutelný osud rodiny, která se spolu s desítkami tisíc dalších lidí z nejrůznějších koutů světa ocitne v epicentru jedné z nejničivějších přírodních katastrof posledních let. Možná právě v momentech absolutního zoufalství, plných lidského utrpení, se v lidech začínají probouzet lepší vlastnosti a nastává situace, kdy je naprosto přirozené projevit soucit, odvahu i pomoci těm, kteří to potřebují. Mariina rodina je sice rozdělená (s Mariou zůstává nejstarší syn, další dva synové jsou s Henrym), ale ani na okamžik to nikdo z nich nevzdá, usilovně hledají jeden druhého a přitom pomáhají ostatní přeživším. Film Nic nás nerozdělí ukazuje pravdivý příběh lidské vytrvalosti, odvahy, lásky a neotřesitelné víry v sebe sama.
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Bayona a Sanchéz převedli důstojně známou situaci a soukromou historii rodiny, jejichž pocity jsou úžasně zahrány, ale nepřidali k tomu nic neočekávatelného. Oni skvělí herci představují pár postav, z nichž jedna je paralyzovaná zraněním a další je víceméně bezradné dítě. Pochopitelně, že necelé dvě hodiny potřebují zaplácnout dějem/příběhem, ale Nic nás nerozdělí stojí v uměleckém ztvárnění jen malý kus nad pouhopouhým dokumentem. Čím dál tím víc nám bude jasné, jak tohle musí nutně skončit a z paradoxního důvodu se tenhle konkrétní příběh příliš nehodí k odvyprávění osobních tragédií.


  (photo&video: )

  Články
  reklama