Norman a duchové (2012)

ParaNorman
, , ,

Film


Režie: ,
 • Hrají: John Goodman, Anna Kendrick, Christopher Mintz-Plasse, Leslie Mann, Kodi Smit-McPhee, Casey Affleck, Alex Borstein, Jeff Garlin, Jodelle Ferland, Tucker Albrizzi, Elaine Stritch, Bernard Hill, Tempestt Bledsoe, Jack Blessing


 • Premiéra v ČR: 6. 9. 2012 ()  Oficiální synopse:
  Z plna hrdla vpřed! Kdo zachrání malé ospalé městečko, když ho přepadne horda zombíků? Neohrožený hrdina se jmenuje Norman. Je mu jedenáct, ujíždí na hororech a rád si povídá s mrtvou babičkou. Norman má totiž jednu zvláštní schopnost, řekněme šestý smysl. Vidí duchy a umí se s nimi na lecčems dohodnout. To se v aktuální, velmi prekérní situaci může náramně hodit. Než se ale Norman postaví do čela místního odboje proti živým mrtvým, bude muset leccos skousnout, což se stává většině dětí s nálepkou podivína a mimořádnými schopnostmi. Rodiče ho nechápou, starší sestra jím pohrdá, spolužáci ho šikanují nebo ignorují (v lepším případě) a jediný, s kým vychází, je tlusťoch Neil, s nímž taky nikdo jiný nekamarádí. Ještě si rozumí s duchy většiny nebožtíků z okolí, ale ti se nedají počítat. Normanův život nabere zcela netušený směr, když mu podivínský strýc prozradí, že městečko co nevidět stihne pradávná kletba a že právě on ji může díky svým záhrobním komunikačním schopnostem zastavit. Než se Norman rozhodne, jestli se chce nebo nechce stát hrdinou, začnou mrtví vylézat z hrobů a děsit vše živé. V tu chvíli se v Normanově hlavě vylíhne nápad, jak je vrátit do stádia věčného odpočinku. Ví však, že sám to nezvládne. Jenže realizujte teoreticky dokonalý plán, když máte v partě vyděšeného tlusťocha, jeho staršího bratra, který má místo mozku svaly, sestru, jehož ho nepokrytě balí, a největšího sígra ze školy? A když vás kromě zombíků honí i policajti a spoluobčané, kteří právě přestali mít úctu k mrtvým?
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Třetí důvod, proč se jedná o nadprůměrně silné dílko, spočívá v grafice. Postavy jako takové jsou rozpohybovány standardním kvalitním stop motion, avšak nejvíce se studio opřelo do magických efektů – samotných nebožtíků, prorockých vizí a apokalyptických výjevů. Závěrečný střet, který tak trochu je a tak trochu není soubojem, je natolik bombastický, až by si člověk pomyslel, že ho kdosi zkopíroval z utkání s bossem v některé hře série Final Fantasy.


  (photo&video: )

  Články
  reklama