O myšce a medvědovi (2012)

Ernest et Célestine
, ,

Film


Režie: , ,
 • Hrají: Lambert Wilson, Pauline Brunner, Anne-Marie Loop


 • Premiéra v ČR: 17. 1. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Příběh neobyčejného přátelství mezi medvědem a myškou.

  V obyčejném medvědím světě jsou medvědi vážní a zamračení. Medvěd Ernest je jiný. Je hudebník, rád by byl veselý, jenže je chudý a často hladový. Při hledání něčeho k snědku chytí malou myšku Celestinu, která utekla ze svého podzemního myšího světa. Aby Celestina neskončila v Ernestově prázdném žaludku, uzavře s ním dohodu. Když ji nesní, ukáže mu místo, kde může získat spoustu čokolády, bonbónů a těch nejlepších sladkostí.

  Ani jeden z nich ještě netuší, že se tak dostanou na stopu chamtivých medvědích manželů, kteří kteří si přivydělávají tím, že cukrovinkami záměrně kazí medvědím dětem zuby.

  To, co začalo mezi bručounským Ernestem a upovídanou Celestinou jako pouhá dohoda, přerůstá v nebovyklé přátelství a přes všechny rozdíly se z nich stává nerozlučná dvojice.

  Aby odhalili velké cukrovinkové spiknutí, budou potřebovat pomoc z myšího i medvědího světa. Podaří se jim překonat předsudky ostatních a oba světy spřátelit?

  Animovaný rodinný film O myšce a medvědovi byl v letošním roce s úspěchem uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, kde v sekci Directors´ Fortnight získal cenu SACD (pro nejlepší francouzsky mluvený film).
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  A že se tím dokáží chlubit – od počáteční stínohry přes davové scény až po snové sekvence, ukazuje se, že nenáročné hrátky s obrazem velmi potěší, a to právě tehdy, když nás nerozptylují vypiplané plastické tvary. No dobře, O myšce a medvědovi jde ještě hluboko pod Mickeyho jako strojvůdce, ale na “retro” styl se dá přinejmenším zvyknout a poznat tak, že technika je někdy přehodnocená.


  (photo&video: )

  Články
  reklama