Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: David Novotný, Ondřej Vetchý, Norbert Lichý, Jaroslav Plesl, Miroslav Krobot, Leoš Noha, Pavel Kikinčuk, Luděk Sobota, Jan Hartl, Jaroslava Pokorná, Pavla Beretová


 • Premiéra v ČR: 29. 3. 2012 ()  Oficiální synopse:
  „Na žádnej ťukes nemáte, jste dřeváci, a proto taky hrajete vokres.“ Málokterý trenér by hru svého mužstva popsal líp. Slavojem Houslice prošlo mnoho hráčů a koučů, ale jen on se v něm zapsal navěky. Legendární trenér Pepik Hnátek. Po obrovském úspěchu televizního seriálu se producenti z Mediapro Pictures rozhodli přenést současný fenomén a možná nejslavnější fotbalový klub v Česku i na plátna kin. Děj filmu se odehrává v časovém období, které těsně předchází začátku stejnojmenného seriálu. Ten začíná momentem, kdy hrdinové řeší, zda splní poslední přání svého zesnulého vůdce Pepika Hnátka a vysypou jeho popel do středového kruhu houslického hřiště. „Při debatách o celovečerním filmu nás napadlo, že rozšíříme mytologii fotbalového oddílu Slavoj Houslice o jednu velmi významnou postavu, která již v samotném seriálu významnou roli má, ale nikdo ji nikdy neviděl. To nám připadalo jako nejvhodnější řešení, abychom nemuseli svět Okresního přeboru násilně měnit kvůli celovečernímu formátu,“ říká režisér a scenárista Jan Prušinovský. Na vlastní oči tedy poznáte člověka, který pro fotbal žije a neváhal by pro něj i zemřít. Pepik Hnátek (Miroslav Krobot) má plot ve sparťanských barvách, notýsek plný taktických poznámek a trauma z toho, že Houslice nikdy nepostoupily do Kraje. Trenér je ale přesvědčený, že když budou hráči, včetně servilního kapitána Luňáka (Ondřej Vetchý), hvězdy týmu Kužela (David Novotný) a brankáře Káji (Jakub Kohák), plnit jeho pokyny, úspěch se dostaví. Jenže život není jen o brankách a bodech, ale i o nemocných srdcích, porouchaných drážních signalizacích a kolotočářích, kteří obsadí hřiště a nechtějí se hnout. Ve filmu uvidíte skoro všechny oblíbené seriálové hrdiny, včetně Hnátkovy starostlivé manželky Antonie (Jaroslava Pokorná) a fotbalových šíbrů, předsedy Orla (Luděk Sobota), pokladníka Hovorky (Pavel Kikinčuk) a sexuálně zdatného zdravotníka Větvičky (Leoš Noha).
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Při tragikomickém vyprávění o osudech fotbalového týmu Slavoj Houslice se najde množství vtipných situací a hlášek u kterých se zasmějete. Většina humoru je ovšem velmi plytká, prvoplánová a mnohdy i nedotažená. Postavit gag na vyměněných fází u semaforu bez většího vysvětlení či šišlání není nic extra promyšleného a originálního. Dle reakcí publika v sále si každý najde to svoje. Ale smát se jen proto, že ten nebo ten známý herec kopne nešikovně do míče nebo udělá pukrle? No, nezasloužili bychom si více?


  (photo&video: )

  Články
  reklama