Oni a Silvio (2018)

Loro
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Riccardo Scamarcio, Kasia Smutniak, Toni Servillo, Michela Cescon, Elena Sofia Ricci, Ricky Memphis, Roberto De Francesco, Fabrizio Bentivoglio, Anna Bonaiuto, Giovanni Esposito, Yann Gael, Caroline Tillette, Iaia Forte, Roberto Herlitzka


 • Premiéra v ČR: 15. 11. 2018 ()



  Oficiální synopse:
  Jaká je největší lidská touha? Láska? Peníze? Sex? Neomezená moc? A je možné toho všeho dosáhnout a cestou neztratit vlastní tvář? Nejúspěšnější italský režisér současnosti Paolo Sorrentino (Velká nádhera, Mládí) se vrací do českých kin s velkolepým provokativním komediálním dramatem. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým způsobem života a zhýralými večírky, které svět zná pod označením „bunga bunga“. Film dává nahlédnout do soukromí této kontroverzní ústřední postavy a nabízí pohled na mrazivé a mnohdy groteskní situace, ať už se týkají podplácení soudců, nákupu nejlepších fotbalistů nebo svádění mladičkých modelek. Zabývá se také tím, jací lidé Berlusconiho a jemu podobné obklopují a jak funguje cynický mechanismus moci, založený na absolutní ztrátě hodnot, ponižování, egoismu a prospěchářství.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Do kin přichází další dílo slavného italského režiséra Paola Sorrentina. Tentokrát se režisér pustil do ožehavého tématu italské politiky za časů kontroverzního předsedy vlády, Silvia Berlusconiho. Snímek sleduje jeho i lidi kolem něj v letech 2006 až 2010, kdy Berlusconi opět zamířil na premiérský post. Politikaření ale ukazuje v prostředí nezvyklém, a to na Berlusconiho ďábelských večírcích, na kterých se točily peníze, sláva, nahé modelky, drogy a samolibost.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu



  reklama