Operace Entebbe (2018)

Entebbe
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Daniel Brühl, Eddie Marsan, Rosamund Pike, Denis Menochet, Nonso Anozie, Kamil Lemieszewski, Mark Ivanir, Andrea Deck, Ben Schnetzer, Omar Berdouni, Peter Sullivan, Frida Cauchi, Laurel Lefkow, Noof McEwan, Daniel Ben Zenou, Brontis Jodorowsky, Lior Ashkenazi, Angel Bonanni, Natalie Stone, Flynn Allen, David Annen, Romeo Visca, Yiftach Klein, Zina Zinchenko, Ingrid Craigie, Michael Lewis, Gabriel Constantin, Nick Davison, Laura Vivio, Uriel Emil, Michal Banai, Laurence Bouvard, Or Schraiber, Trudy Weiss, Yaron Shavit


 • Premiéra v ČR: 29. 3. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Politický thriller inspirovaný skutečnými událostmi z roku 1976 o únosu letu air france na cestě z Tel Avivu do Paříže. 248 pasažérů, 12 členů posádky, 4 teroristé. Němečtí radikálové Brigitte Kuhlman (Rosamund Pike) a Wilfred Bose (Daniel Brühl) společně se dvěma členy lidové fronty pro osvobození palestiny přinutí letoun přistát v Entebbe v Ugandě. Požadují výkupné ve výšI 5 milionů dolarů a propuštění palestinských vězňů v Izraeli, jinak začnou zabíjet rukojmí. Operace Entebbe byla jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  V roce 1976 se rozhodla skupina anarchistů unést letadlo Air France, které letělo z Tel Avivu do Paříže. Donutili piloty přisát ve městě Entebbe v Ugandě, kde si vzali jako rukojmí izraelské cestující a za jejich životy požadovali svobodu desítek palestinských teroristů a anarchistů, kteří byli vězněni převážně v Izraeli. Po zdánlivě nekonečných debatách nezbývá izraelské vládě než se pokusit o riskantní záchrannou misi za pomoci Izraelských obranných sil.


  (photo&video: )

  Články
  reklama