Pacific Rim: Povstání (2018)

Pacific Rim Uprising
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Charlie Day, Burn Gorman, Scott Eastwood, John Boyega, Madeleine McGraw, Rinko Kikuchi, Tian Jing, Karan Brar, Marisa Lamonica, Levi Meaden, Cailee Spaeny, Ivanna Sakhno, Adria Arjona, Dustin Clare, Nick E. Tarabay, Daniel Feuerriegel, Shyrley Rodriguez, Bridger Zadina, Rahart Adams, Jin Zhang, Mackenyu, Samantha Jean, Lily Ji, Jaime Slater, Tim Johnson Jr., Wesley Wong, Sam Kalidi, Luke Judy


 • Premiéra v ČR: 22. 3. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Kaiju versus Jaegeři. Monstra z vesmíru versus pilotovaní obří roboti. Druhé kolo. Ve výpravném akční sci-fi Pacific Rim: Povstání se znovu hraje o planetu Zemi a my prohráváme.

  Poprvé jsme je dokázali zastavit. Jenže to, co mimozemští tvorové Kaiju napáchali na Zemi v prvním díle akčního sci-fi Pacific Rim, byla jen předehra k tomu, co si pro lidstvo připravili teď. Hvězda Star Wars John Boyega a Scott Eastwood z Rychle a zběsile vedou tým, který je poslední nadějí na přežití planety.

  Členy tohoto týmu jsou piloti ovládající Jaegery, obří roboty, kteří jsou svou velikostí a vybavením schopní konkurovat stejně vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlouhou patřil, jenže pak se vykašlal na svůj talent i na odkaz svého otce, jenž v boji proti Kaiju obětoval vlastní život. Raději přežívá v ilegalitě a na živobytí si vydělává nejrůznějšími aktivitami za hranou zákona. Při jedné takové akci narazí na patnáctiletou Amaru, která dokázala ukrást a rozchodit původně k likvidaci určeného Jaegera. Než se tihle dva stačí pořádně seznámit, mají v patách Zákon. Aby unikli trestu, začlení se do programu výcviku nových pilotů Jaegerů. Jake po boku svého bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) jako instruktor a Amara jako nadějná pilotka. Všichni doufají, že si tréninkové schopnosti nikdy nebudou muset vyzkoušet v reálné válce. Jenže ta přichází. Dřív, než si všichni přáli, a ze směru, odkud ji nikdo nečekal.

  Režisér prvního dílu, legendární Guillermo del Toro se u pokračování spokojil s rolí producenta, protože natáčení kolidovalo s natáčením jeho srdeční záležitosti, na třináct Oscarů nominované Tváře vody. Jeho nástupce Steven S. DeKnight se proto ocitnul v poměrně nezáviděníhodné roli. „Nechtěl jsem se vůči Guillermovi vymezovat a ignorovat všechno, co do té doby vytvořil, na to je příliš výjimečný. Na druhou stranu jsem ani nechtěl slepě následovat mistra. Chtěl jsem prostě ten film natočit tak, aby z něj lidi odcházeli nadšení a ne s pocitem, že tohle už přece viděli,“ říká režisér.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:


  Trailer 1:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Před pěti lety, během parného léta, vtrhla do kin akční podívaná Pacific Rim – Útok na Zemi. Režisér Guillermo del Toro nám sliboval nezapomenutelný souboj lidstva s obřími příšerami, které k nám pronikly skrz hlubokou trhlinu. Souboj na život a na smrt s monstry z vesmíru Kaiju a lidskými hrdiny (Charlie Hunnam, Idris Elba či Rinko Kikuči), se sice konal, ale nebylo na něho moc dobře vidět díky nepřízni počasí a nočním hodinám. Bude to tentokrát lepší? Nabídne Pacific Rim: Povstání nezapomenutelnou akci, příběh a hrdiny?


  (photo&video: )

  Články
  reklama