Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Steve Coogan, Sean Bean, Uma Thurman, Alexis Knapp, Logan Lerman, Pierce Brosnan, Kevin McKidd, Alexandra Daddario, Rosario Dawson, Catherine Keener, Serinda Swan, Jake Abel, Brandon T. Jackson, Melina Kanakaredes, Erica Cerra, Bonita Friedericy, Marie Avgeropoulos, Joe Pantoliano, Tania Saulnier, Luisa D´Oliveira, Marielle Jaffe, Chelan Simmons, Annie Ilonzeh, Valerie Tian, Elisa King


 • Premiéra v ČR: 11. 2. 2010 ()  Oficiální synopse:
  Percy Jackson je napůl člověk a napůl bůh. Teď se ukáže, jestli je také hrdina.

  Percy Jackson má ve škole věčně problémy. To je ale to nejmenší, co mu teď dělá starosti. Sice je právě začátek 21. století, ale zdá se, že antičtí bohové z bájného Olympu se rozhodli sestoupit ze svých trůnů a tím i vstoupit do Percyho života. Percy se totiž z ničeho nic dozvídá, že jeho skutečným otcem je Poseidon, bůh moří a vodního živlu. A to mimo jiné znamená, že Percy je napůl člověk, napůl bůh. Aby toho nebylo málo, nejvyšší z bohů, samotný Zeus, Percyho obviní, že ukradl jeho magickou hůl ukrývající blesky… a o níž se bez nadsázky dá říct, že jde o nejstarší zbraň hromadného ničení. Percy se proto musí připravit na nejnáročnější dobrodružství ve svém životě a karty pro něj nemůžou být rozdány nepříznivěji.

  Nad celým světem se začnou stahovat zkázonosné mraky a tak se Percy vypraví do Tábora Napůl Vyvolených (Camp Half Blood), kde se musí naučit ovládat své nově nabyté schopnosti a dovednosti, aby i díky nim dokázal zabránit hrozící zničující válce mezi bohy. Během výcviku se skamarádí s dalšími mladými polobohy – válečnicí Annabeth, která hledá svoji matku a s kamarádem z dětství a svým ochráncem, Groverem, což je ve skutečnosti statečný, ale značně nezkušený satyr. Percy se s kamarády vydá na transkontinentální výpravu, která je zavede nejen šest set pater nad střechy New Yorku, do výšin bájného paláce na vrcholu Olympu, ale také do pekelného podzemí ukrývajícího se ve skalách za slavným nápisem Hollywood. Na úspěchu jejich cesty závisí osud celého světa i život Percyho matky, kterou se pokusí zachránit ze samých hlubin ohnivého podsvětí.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Přítomnost hollywoodských hvězd (Pierce Brosnan,Uma Thurman) je jen okrajová, milé zpestření. Většina času je zaměřena na ústřední trojici poloboha – Logana Lermena, polobohyni – Alexandru Dadario a fauna – Brandona T. Jacksona. Malé varování pro slečny: Hlídejte si svůj pánský doprovod, ať vám neuteče do podsvětí.


  (photo&video: )

  Články
  reklama