Pí a jeho život (2012)

Life of Pi
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Rafe Spall, Irrfan Khan, Gérard Depardieu, Andrea Di Stefano, James Saito, Suraj Sharma, Ayush Tandon, Gautam Belur, Adil Hussain, Tabu, Jun Naito, Vibish Sivakumar, Mohd Abbas Khaleeli, Ayan Khan


 • Premiéra v ČR: 20. 12. 2012 ()  Oficiální synopse:
  Neuvěřitelné dobrodružství

  Chlapec, tygr a moře. To jsou hlavní hrdinové neuvěřitelného příběhu, který nejprve převálcoval svět na stránkách knížky a teď se to chystá zopakovat filmovou verzí. Předpoklady má obrovské, režie se totiž ujal oscarový Ang Lee, tvůrce legendárního Tygra a draka, který i s pomocí 3D vyčaroval tomuto dobrodružnému filmu snový vizuální kabát, jemuž by byla chyba odolat. Hlavní hrdina Pí vyrůstal v indické zoologické zahradě, kterou založil jeho otec. Možná by exotickou živnost převzal, kdyby se rodina nerozhodla přestěhovat do studené Kanady, i s některými zvířaty, jejichž prodejem si chtěli zajistit snazší start v nové zemi. Proti tomu se ovšem postavily přírodní živly, které jedné bouřlivé noci potopily nákladní loď, na níž se Pí s rodiči a bratrem plavil. Chlapec se šťastnou náhodou ocitl v záchranném člunu, který zůstal uprostřed oceánu jako jediná připomínka katastrofy. Nezachránil se však sám, spolucestující tvořili poraněná zebra, hyena, samice orangutana a Richard Parker. To nebyl další přeživší člověk, ale mohutný bengálský tygr, který si rozhodně nemyslel, že by se v nouzových podmínkách mělo něco měnit na přirozeném průběhu potravního řetězce. Tak začala neskutečná plavba, během níž se chlapec musel proměnit v muže, aby dokázal obstát v konkurenci jednoho z největších predátorů naší planety a přežít strastiplnou pouť k pevnině.

  O knižní předloze Yanna Martela se léta tvrdilo, že je nezfilmovatelná. Příběh, který se odehrává na ploše tří kontinentů, dvou oceánů a bohaté imaginace, v němž jsou hlavními postavami kluk a tygr, se však pod Leeovým režijním vedením proměnil v klenot. Z nenatočitelného příběhu se stalo vzrušující výpravné dobrodružství plné magických obrazů a provokativních témat. Jistě pomohlo i to, že pro autora Martela byl režisér Ang Lee tou nejlepší volbou. „Dokáže točit emocionálně velmi silné příběhy bez ohledu na to, zda jde o intimní filmy jako Zkrocená hora nebo Ledová bouře, nebo spektakulární kousky typu Tygr a drak. A přesně takový přístup Pí a jeho život potřeboval. Je to intimní drama mladého muže, který ztratil rodinu, ale musí se přes to přenést kvůli dobrodružstvím a neskutečným výzvám osudu, jimž musí čelit.
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  K toPokud v něčem mohou filmy obecně překonat literaturu, pak je to jejich výprava. Úplně jiný režisér, Peter Greenaway, vyznává filosofii, že kinematografie by se měla vyprostit z pout scénáře a rozvíjet svou obrazovou část. V případě původně knižních titulů nám to někdy může vzít naše vlastní představy, ale jindy je to může naopak doplnit a to bude patrně největší síla Pí a jeho života ve filmu. Hned na začátku nás vítá ZOO plná nádherných zvířat a od chvíle, kdy Pí (Suraj Sharma) prožije námořní katastrofu a skončí na záchranném člunu, začíná novodobá epická odysea.muto filmu zatím není k dispozici žádná recenze.


  (photo&video: )

  Články
  reklama