Pod jedním stromem (2017)

Undir trénu
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Þorsteinn Bachmann, Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Sigurður Sigurjónsson


 • Premiéra v ČR: 24. 4. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Sousedé až za hrob

  Pod jedním stromem je komedie chladná a tvrdá jako nehostinné islandské pláně. Natočil ji islandský režisér Hafstein Gunnar Sigurdðsson, na filmovém festivalu v Benátkách byla nominována na Nejlepší film, oficiálně byla uvedena na festivalu v Torontu a získala řadu dalších cen a nominací.

  Na zahradě klidného předměstí stojí vysoký košatý strom. Strom vrhá velký a studený stín na druhou zahradu. U každé zahrady je dům a v nich bydlí lidé. Sousedé, kteří bydlí ve stínu stromu, se ale nechtějí smířit s tím, že se nemohou pořádně slunit na vzácném letním slunci. Rádi by, aby se strom alespoň prořezal. „Na ten strom nikdo ani nesáhne“, zní ale pevné a jasné stanovisko z druhé strany plotu. Dohadování se promění v hádky, nevhodné poznámky v osobní obvinění a nadávky, na řadu přijdou propíchnuté pneumatiky, pak se jedněm sousedům ztratí kočka a druhým brzy na to pes. Proslýchá se taky, že jeden ze sousedů byl viděn s motorovou pilou.

  Pod jedním idylickým stromem se obyčejné sousedské neshody rozrostou v naprosto neočekávanou spirálu násilí, která se vymkne kontrole.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  I tak se dá ve zkratce shrnout toto islandské drama pro otrlejší. Seveřané si pro nás opět připravili pořádný zážitek. Pod jedním stromem se sice prezentuje jako komedie, vtipného tam však najdeme pramálo. Anebo prostě ve Skandinávii jinak vnímají humor. Nutno podotknout, že pár úsměvných scén se tu najde, ale v jádru jde spíše o poměrně depresivní příběh.


  (photo&video: )

  Články
  reklama