Přání k mání (2017)

Přání k mání
, , , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Václav Neužil ml., Jan Vondráček, Lukáš Latinák, Milan Šteindler, Simona Babčáková, Filip Antonio, Martin Myšička, Jitka Čvančarová, Jan Maršál, Adrian Jastraban, Matěj Převrátil, Ivan Romančík st., Vítězslav Jandák, Marián Slovák, Petra Blesáková, Michaela Pecháčková


 • Premiéra v ČR: 7. 12. 2017 ()  Oficiální synopse:
  Do kin míří vánoční příběh Přání k mání

  Na začátku prosince vstoupí do kin vánoční film plný kouzel Přání k mání. Nadčasovým příběhem chtějí filmaři navázat na tradici českých hraných filmů pro celou rodinu, ve kterých je současné prostředí prošpikováno fantazií a ve kterých se může stát cokoliv. Se snímkem Přání k mání začne letošní program vánočních pohádek na plátnech kin a s předstihem už 7. prosince, kdy má film premiéru.

  „Nejsou tu hrady, draci, princezny ani princové,“ upozorňuje ale režisér Vít Karas na to, že film není klasická pohádka. „Přání k mání je prostě vánoční příběh s trochou kouzel. Pro mě je to návrat k filmům, jakými byl třeba Pan Tau nebo Lucie postrach ulice.“ Největšími přednostmi snímku jsou podle tvůrců výrazný styl, výtvarné pojetí a nadsázka.

  Hlavní hrdina Přání k mání je zoufale a zcela jednostranně zamilovaný do sestry svého kamaráda. Díky dobrému skutku získá od kouzelného dědečka jedno přání, a s ním přichází zapeklitá otázka – jak s ním co nejlépe naložit? Leckdo mu ho chce vyfouknout pro sebe a on sám ho nechce úplně promarnit. Začíná cesta poznáním a velkým rozhodnutím.

  Rodiče hlavního hrdiny, varietní kouzelníky, hrají Jitka Čadek Čvančarová a Martin Myšička, svérázného boháče Vítězslav Jandák, v dalších rolích se představí Jan Vondráček, Simona Babčáková nebo Milan Šteindler. Role dětských hrdinů hrají Filip Antonio Kubíček, Lukáš Březina, Michaela Pecháčková a Jan Maršál.

  VÍCE O FILMU

  Laskavý, hravý a humorný příběh o trampotách zamilovaného náctiletého Alberta se odehrává v rozzářeném předvánočním lázeňském městě, kterému vévodí vyhlášený mezinárodní hotel poněkud sebestředného hoteliéra Bosáka. Albert, jehož rodiče vystupují v hotelové kouzelnické show, miluje Johanu – sestru svého nejlepšího kamaráda Emana. Johana, která chce být oslovovaná Žoán, ale o Alberta vůbec nestojí a podobně jako ostatní dívky ve městě je zřejmě poblázněná do školního lamače dívčích srdcí Bosáka juniora. Albert ale nevěří, že by tento povrchní nafoukaný floutek mohl skromnou Johanu, toužící studovat na francouzské Sorbonně, opravdu zaujmout a rozhodne se bojovat o její srdce. Jakoby toho nebylo dost, Albert ještě musí čelit nečekané rodinné rozmíšce. Naštěstí si za dobrý skutek může vymyslet jedno přání, které mu slíbí splnit Kouzelný dědeček. Jenže jak s kouzelným přáním co nejlépe naložit, když mu ho chce kdekdo vyfouknout? A co když může být člověk šťastný i bez kouzel?
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:


  Teaser:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Zběsilé předvánoční období, kdy promrzlí sháníme mezi davy lidí ty nejlepší dárky pro naše bližní, si můžeme zpříjemnit mnoha způsoby. Zajít si na punč nebo svařák, péct a mlsat cukroví, odreagovat se na horách. Ale také můžeme vyrazit s rodinou do kina. K tomu nám dává příležitost nová česká pohádka, která nás zavede do světa hodně podobného tomu našemu, ale přece jen s trochu větší dávkou fantazie.


  (photo&video: )

  Články
  reklama