Predátor: Evoluce (2018)

The Predator
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Keegan-Michael Key, Olivia Munn, Patrick Sabongui, Edward James Olmos, Boyd Holbrook, Thomas Jane, Lochlyn Munro, Jacob Tremblay, Dean Redman, Sterling K. Brown, Yvonne Strahovski, Alfie Allen, Aaron Craven, Inka Malovic, Trevante Rhodes, Paul Lazenby, Jake Busey, Niall Matter, Andrew Jenkins, Crystal Mudry, RJ Fetherstonhaugh, Augusto Aguilera, Steve Wilder, Kyle Strauts, Javier Lacroix, Nikolas Dukic, Sean Kohnke


 • Premiéra v ČR: 13. 9. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Před více než třiceti lety jsme se s nimi střetli poprvé. A byl to pořádný nářez. Teď se Predátoři, jedni z největších lovců celého vesmíru, opět vrací na naši planetu. Jsou však mnohem silnější a chytřejší než kdykoliv předtím. Lov a zabíjení jsou pro ně stále největší zábavou.

  Predátoři se geneticky zdokonalili pomocí DNA jiných vesmírných bytostí. Když jeden kluk nešťastnou náhodou zapříčiní jejich návrat na Zemi, vůbec není jisté, kdo před nimi ochrání lidstvo tentokrát. Najde se někdo, kdo nebude jen lovná zvěř, ale dokáže se jim postavit jako rovnocenný soupeř? Poslední šancí lidstva na záchranu před vesmírnými nimrody se stává už jen malá parta bývalých a naprosto šílených vojáků a jedna mladá evoluční bioložka. Jen ti mají aspoň malou šanci zabránit vyhubení našeho živočišného druhu.

  Režisérem a scenáristou filmu Predátor: Evoluce je Shane Black (Iron Man 3, Smrtonosná zbraň), který je s touto ságou spojen již od jejího vzniku, kdy se v prvním Predátorovi, klasice z roku 1987, proslavil rolí Hawkinse. A divákům vzkazuje, že „Predátor v tomhle filmu je ten nejsmrtonosnější a nejhrozivější ze všech.“ John Davis, producent původního i všech následujících filmů o Predátorovi, zase vzpomíná, co ho k této postavě hned na začátku přitáhlo: „Byla to myšlenka na lovce. Myšlenka na tvora z jiné planety, pro kterého lov znamená největší hru, který cestuje z planety na planetu; proti němu americké komando a parta chlápků v džungli. Ti Predátora nakonec přelstí a porazí, takže přesto, že Predátor má obrovskou sílu a skvělou výzbroj, člověk vyhraje vynalézavostí a silnou touhou přežít.”
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Je třeba představovat Predátora? Ne. Dojem z nového pokračování série celkem dobře vyjadřuje scéna, když nabídne statný voják poraněné vědkyni, že ji chytí, když skočí ze střechy autobusu, a pak ji ve všem tom zmatku nechá rozplácnout na zemi. Prostě je to zábava plná akce a někdy docela drsná, což je v kombinaci s Predátorem nutnost, ale některé dějové linky či pointa často skončí zašlapané do země, protože se na ně ve všem shonu zapomnělo.


  (photo&video: )

  Články
  reklama