Příběh Kmotra (2013)

Příběh Kmotra
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek, Jan Vondráček, Vica Kerekes, Jiří Dvořák, Oldřich Vlach, Andy Hryc, Lukáš Vaculík, Zuzana Čapková, Ladislav Županič, Pavel Gajdoš, Filip Kaňkovský, Ivan G'Vera, Karel Wiencek, Ladislav Ondřej, Vladimír Brabec, Jiří Černý, Pavel Nečas, Kristýna Frejová, Jiří Ployhar ml., Zdeněk Maryška, Jiří Vymětal, Petr Jeništa, David Ployhar, Daniel Šváb, Jiří Král, Martin Janouš, Martin Dusbaba, Adéla Němečková, Roman Boháč, Martin Diro, Josef Dorážka


 • Premiéra v ČR: 24. 10. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Příběh Kmotra je inspirován bestsellerem Jaroslava Kmenty „Kmotr Mrázek“. Vypráví o vzestupu a pádu člověka, který se od kšeftu s digitálními hodinkami vypracoval až na pozici šedé eminence české politiky.

  PŘÍBĚH VELKÉ LÁSKY. LÁSKY K PENĚZŮM.

  Ve filmu se střetnou dva světy - víra v právo silnějšího, chytřejšího a víra ve spravedlnost. Budete sledovat strhující souboj představitele zákona a pořádku s člověkem, který řád přizpůsobuje svým vlastním potřebám. Policista Cajthaml (Lukáš Vaculík) je celý život na stopě Kmotrovi (Ondřej Vetchý). Sleduje Kmotrovu láskyplnou péči o rodinu, jeho starost o její zajištění a jeho postupnou cestu k moci. Posedlý svou pravdou, obětuje policista vlastní soukromý život, přičemž sleduje rodinnou idylu muže na druhé straně barikády. Vliv jeho protivníka vzrůstá natolik, že dokáže narušit i struktury na straně zákona a nakonec Cajthamla připraví o jeho postavení a práci. Ten přesto s buldočí vytrvalostí věří v řád a spravedlnost napříč politickými systémy, kterými během svého honu projde.

  Postava kapitána Cajthamla je holdem policistům, kteří neztratili víru, že spravedlnost má zvítězit.

  Příběh Kmotra je důkazem platnosti úsloví: "S čím kdo zachází, s tím také schází."
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Jak sám režisér říká, snímek je pouze inspirovaný skutečnými událostmi. Jedná se o umělecké podání, ve kterém nelze přímo ukázat prstem. Příběh Kmotra není dokumentárním filmem, ani literaturou faktu. Jeho poslání ovšem není pouze pobavit, ale probudit v lidech zájem o probíranou tématiku a touhu zjistit si více. A to se mu skutečně daří. Postupně se propracováváme klíčovými Vedralovými kroky v průběhu polistopadového vývoje a dozvídáme se hrůzná tajemství.


  (photo&video: )

  Články
  reklama