Prokletý ostrov (2010)

Shutter Island
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Ben Kingsley, Mark Ruffalo, Leonardo DiCaprio, Tom Kemp, Jackie Earle Haley, Michelle Williams, Dan Marshall, Patricia Clarkson, Robert Masiello, Max von Sydow, John Carroll Lynch, Elias Koteas, Ted Levine, Robin Bartlett, Christopher Denham, Gary Galone, Cody Harter, Danny Carney, Keith Fluker, Emily Mortimer, Joseph Sikora, Curtiss Cook, Bates Wilder, Lars Gerhard, Dennis Lynch, Ken Cheeseman, Steve Witting, Jeffrey Corazzini, Daniel Lowney, Cassity Atkins, Nellie Sciutto, Raymond Anthony Thomas, Joseph McKenna, Ruby Jerins, Matthew Cowles, Jill Larson, Ziad Akl, John Porell, Drew Beasley, Joseph P. Reidy, Bree Elrod, Thomas B. Duffy, Michael E. Chapman, Darryl Wooten, Michael Byron, Gabriel Hansen, Rob W. Gray, Alexander Hoffman, Guy A. Grundy, Americo Presciutti, Eric Rollins, Skip Shea, Billy Silvia


 • Premiéra v ČR: 25. 2. 2010 ()  Oficiální synopse:
  Detektiva Teddyho Danielse (Di Caprio) a jeho kolegu Chucka Auleho (Mark Ruffalo) přivedlo na prokletý ostrov Shutter pátrání po šílené vražedkyni jménem Rachel Solando (Emily Mortimer), která zmizela ze své cely ve vězeňské psychiatrické léčebně Ashecliffe a kdesi se úspěšně skrývá. Píše se rok 1954 a Amerika se dosud nevzpamatovala z následků Druhé světové války a navíc přežívá v permanentní paranoii domnělého i skutečného komunistického ohrožení. Daniels je učebnicovou obětí téhle doby. Válečný veterán stále vzpomíná na prožité hrůzy a navíc se musí vyrovnat se smrtí manželky. Až by se dalo sarkasticky říct, že v rámci vyšetřování dorazil na správné místo. Jenže na tomhle ostrově něco smrdí a zkušený detektiv to instinktivně vycítí. Například je přesvědčený o tom, že léčebné metody, které zdejší lékaři vedení doktorem Johnem Cawleym (Ben Kingsley) aplikují na pacienty, nejsou zcela v souladu s Hippokratovou přísahou. Druhou stranou mince je ale otázka detektivovy příčetnosti, jež je vlivem traumatických prožitků z minulosti a poměrně děsivé a skličující přítomnosti vystavována čím dál větším otřesům.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  I přes nemalou délku filmu (137 minut) se nebudete ani okamžik nudit. Kombinace thrilleru, dramatu, hororu, mysteriózna a detektivky vás doslova donutí mít přilepené oči na plátně, pozorně poslouchat každou repliku a napětím si okusovat nehty.


  (photo&video: )

  Články
  reklama