Rudá volavka (2018)

Red Sparrow
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: Jennifer Lawrence, Ciarán Hinds, Bill Camp, Sebastian Hülk, Jeremy Irons, Joel Edgerton, Charlotte Rampling, Matthias Schoenaerts, Douglas Hodge, Mary-Louise Parker, Joely Richardson, Sergei Polunin, Sergej Onopko, Karen Gagnon, Nicole O'Neill, Sakina Jaffrey, Chris O'Hara, Thekla Reuten, Sasha Frolova, Ingeborga Dapkunaite, Kristof Konrad, Hugh Quarshie, David Z. Miller, Makar Zaporozhskiy


 • Premiéra v ČR: 1. 3. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Dominika Jegorovová má mnoho tváří. Je milující dcerou, primabalerínou, kterou dovedla její dravost až na absolutní hranici sil. Mistryní ve svádění a manipulaci. A především je špičkově vycvičenou agentkou ruské tajné služby.

  Baletky, které musí předčasně ukončit svou kariéru, to nemají jednoduché. Celý svůj život do té chvíle věnovaly jen tanci a jejich příprava na skutečný život není dokonalá. Až na maximální sebekázeň a vůli dohnanou až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) navíc žije v dnešním Rusku a se svou matkou čelí bezútěšné a nejisté budoucnosti. Díky tomu se stává snadnou kořistí ruské tajné zpravodajské služby a dostává se do jejího kurzu, v němž školí „volavky“. Zde probíhá tvrdý výcvik, jehož cílem je naučit své „žákyně“, aby v roli profesionálních svůdnic využívaly své tělo a mysl jako dokonalé zbraně.

  Po ukončení zvráceného a sadistického tréninku je Dominika jako nejnebezpečnější volavka nasazena na Nathaniela Nashe (Joel Edgerton), důstojníka CIA, který řídí jednoho z nejdůležitějších špiónů v Rusku. Dominika s Nathanielem vede souboj silných vůlí plný špionských triků, nedůvěry, ale především vnitřně bojují s nevyhnutelnou vzájemnou touhou. Dokáže ji Nathaniel přesvědčit, že je právě on tou jedinou osobou, které může věřit?

  Oceňovanou předlohu k filmu napsal Jason Matthews, veterán CIA s dokonalou znalostí světa kontrarozvědky. Matthews pracoval na bývalém Ředitelství operací CIA, mimo jiné prováděl nábor agentů v Sovětském svazu a ve východní Evropě a jako šéf několika zahraničních expozitur CIA řídil tajné projekty zaměřené proti programům zbraní hromadného ničení a proti terorismu.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:


  První trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) je hvězdou ruského baletu se zářnou budoucností před sebou. Stačil ale jeden nešikovný pohyb jejího partnera a kariéra je u konce. Dominika už nikdy nebude moct tančit, ale i když jsou její sny na prach, musí se nějak postarat o sebe a nemocnou matku. A jediná nabízená varianta bude stát mnoho bolesti, ponížení a strachu.


  (photo&video: )

  Články
  reklama