Rio (2011)

Rio
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Anne Hathaway, Jamie Foxx, Rodrigo Santoro, Leslie Mann, Jesse Eisenberg, Jemaine Clement, Jane Lynch, George Lopez, Wanda Sykes, Tracy Morgan, Jake T. Austin, Thomas F. Wilson, Judah Friedlander, Carlos Saldanha, Karen Disher, Will I Am, Bernardo de Paula, Phil Miler, Gracinha Leporace


 • Premiéra v ČR: 14. 4. 2011 ()  Oficiální synopse:
  Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě?
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Jak Rio shrnout? Nápad hezký, ale lehce nedotažený. Více vtipných momentů a méně trapných scének (např. ptačí tanec hlavních lidských představitelů) by neuškodilo. Ale body k plusu si připisuje za ptačí řádění a malebné prostředí. DVD a Blu-Ray se na tento pestrobarevný guláš dokonalé hodí.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama