V srdci moře (2015)

In the Heart of the Sea
, , , ,

Film

v_srdci_more_2015_plakat

Režie:
 • Hrají: Chris Hemsworth, Brendan Gleeson, Ben Whishaw, Daniel Westwood, Cillian Murphy, Tom Holland, Paul Anderson, Jordi Mollà, Michelle Fairley, Jamie Sives, Charlotte Riley, Sam Keeley, Osy Ikhile, Benjamin Walker, Joseph Mawle, Andy Wareham, Andrew Crayford, Edward Ashley, Frank Dillane, Donald Sumpter, Claudia Newman, Hayley Joanne Bacon, Gary Beadle, Brooke Dimmock, Morgan Chetcuti, Jill Buchanan, Harry Jardine, Luca Tosi, Matthew John Morley, Saffron Mcintyre, Marianna Panunzio


 • Premiéra v ČR: 3. 12. 2015 ()  Oficiální synopse:
  V zimě roku 1820 byla velrybářská loď z Nové Anglie napadena čímsi neuvěřitelným: velrybou mamutích rozměrů s obrovskou vytrvalostí a téměř lidskou touhou po odplatě. Toto skutečné námořní neštěstí inspirovalo spisovatele Hermana Melvilla k napsání románu Bílá velryba. Ale román vypráví jen polovinu příběhu. Film „In the Heart of the Sea“ odkrývá trýznivé následky osudového střetu, kdy je přeživší posádka dohnána až do krajnosti a aby přežila, musí dělat nepředstavitelné věci. Když čelí bouřím, hladovění, panice a beznaději a jejich kapitán se na širém moři snaží najít směr, zatímco první důstojník dál usiluje o ulovení obří velryby, členové posádky zpochybňují samé základy své víry a nejhlubšího přesvědčení, počínaje hodnotou svých životů a konče morálností jejich řemesla.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:


  Trailer 1:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:
  v_srdci_more_2015_plakat

  Jednašedesátiletý režisér Ron Howard již nejednou dokázal, že umí z diváka vyždímat emoce, odkrýt příběh až na dřeň, napínat až do konce i rozesmát (Žbluňk!, Čistá duše, Grinch, Ed TV, Rivalové a desítky dalších). Tentokrát se inspiroval Bílou velrybou, románem amerického spisovatele Hermana Melvilla.


  (photo&video: )

  Články
  reklama