Studená válka (2018)

Zimna wojna
, , , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Joanna Kulig, Agata Kulesza, Jeanne Balibar, Cédric Kahn, Aloïse Sauvage, Tomasz Kot, Borys Szyc, Slavko Sobin, Adam Woronowicz, Adam Ferency, Adam Szyszkowski


 • Premiéra v ČR: 12. 7. 2018 ()  Oficiální synopse:
  V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. V kulisách Varšavy, Berlína a Paříže zní jazzová a folklorní hudba a Zula s Wiktorem rozehrávají nádhernou, ale hořkou baladu, svoji vlastní studenou válku. Kunderovsky laděným milostným eposem navazuje Pawel Pawlikowski na úspěch oscarové Idy. Za dílo nabité elektrizující hudbou i obrazovou krásou byl na festivalu v Cannes odměněn Cenou za nejlepší režii.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Nicméně to nejsou herecké výkony, které zaujmou nejvíce. Tím je totiž režie, kamera a hudba. Geniálně vymyšlené vystříhání jen některých momentů životů, ze kterých se stává příběh. Snad nás někdy trochu zamrzí, že nevíme, co se v letech vypuštěných střihem stalo, ale zatmívačky a nové scény jsou natolik poutavé, že na to rychle zapomeneme. Působí dojmem divadelního vystoupení, kdy se na chvíli zatáhne opona, a kulisáci vytvoří nové prostředí a nové podmínky.


  (photo&video: )

  Články
  reklama