Svítání (2009)

Daybreakers
, , , , ,

Film


Režie: ,
 • Hrají: Willem Dafoe, Ethan Hawke, Sam Neill, Christopher Kirby, Isabel Lucas, Michael Dorman, Vince Colosimo, Claudia Karvan, Callum McLean, Harriet Minto-Day, Jarrad Pon, Sahaj Dumpleton, Victoria Williams, Jay Laga'aia, Mungo McKay, Robyn Moore


 • Premiéra v ČR: 11. 3. 2010 ()  Oficiální synopse:
  Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Přistoupíme k záporům. Originální vizi naprosto zazdilo nelogično, absurdita a myšlenka, že divák v kině má IQ panenky barbie a vydrží naprosto všechno. Jak se rozšířila epidemie, jak to vlastně všechno vzniklo, proč, proč a proč? Kdybych zde vypsala všechny otázky, ani byste již na film nemuseli chodit. Odpovědi byste zde sice nenašli, ale v kině je též nenajdete. Největší absurdita je v tzv. “léku”. Nic hloupějšího jsem už dlouho neviděla. Sice lékař nejsem, ale toto je doslova “blbost na entou”.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama